تکنولوژی

وزن هر شاخه لوله استیل چقدر است ؟

وزن هر شاخه لوله استیل
وزن هر شاخه لوله استیل

وزن هر شاخه لوله استیل چقدر است  ؟

واحد فروش لوله استیل یا بر اساس قیمت هر شاخه ، یا وزن لوله با واحد کیلوگرم و یا بر اساس متراژ تعیین میشود . اما اغلب لوله استیل را بر اساس وزن بر حسب کیلوگرم محاسبه میکنند . اینکه چرا مانند گذشته متراژ در اولویت نیست به نوسان ها و تنوع ضخامت لوله ها برمیگردد  و البته دلایل دیگری نیز  دخیل هستند که در ادامه توضیح  خواهیم داد . استیل آرام یکی از تامین کننده های اصلی لوله های استنلس استیل  در تهران میباشد . ما آنچه را که باید درباره وزن هر شاخه لوله استیل بدانید را بازگو خواهیم کرد . در ادامه باشید باشید تا بدانیم وزن هر شاخه لوله استیل چقدر است و برای محاسبه باید چه فرمولی را دنبال کنیم  .

لیست قیمت روز لوله استیل 304 و 316

وزن  هر شاخه لوله استیل استنلس

ما 4 دسته استیل استنلس داریم  :

  • استنلس آستنیتی Austenitic 300
  • استنلس استیل فریتی Ferritic 400
  • استنلس داپلکس Austenitic-Ferritic Duplex
  • استنلس استیل مارتنزیتی Martensitic

و در واقع  استیل استنلس به 3 دسته استیل 200 ، استیل 300 و استیل 400 تقسیم میشود  که بدین منظور نمیتوان وزن هر سری لوله استیل را با سری دیگر یکسان دانست چرا که آلیاژها هر کدام از ترکیبات شیمیایی و عناصر با درصد مشخصی تولید میشوند  و  به عنوان مثال وزن یک شاخه لوله استیل سری 200 میتواند با لوله سری 400 متفاوت باشد . پس فرمول هایی که   نسبت طول و عرض و ضخامت لوله  و…..  جهت محاسبه وزن لوله استیل قرار میدهند نمیتواند وزن دقیقی به شما بدهد .

کاربردهای لوله استیل دکوراتیو

فرمول محاسبه دقیق وزن لوله استیل

فرمول زیر نزدیکترین فرمول برای محاسبه دقیقتر وزن یک شاخه لوله استیل است ( البته هر همه شرایط نمیتواند دقیق باشد   )

محیط لوله * ضخامت لوله * طول * چگالی متریال مورد نظر = وزن لوله

اهمیت متریالها در وزن لوله استیل

استنلس استیل یا همان استیل کربن کم از 0.1 تا 1.5 درصد کربن  تشکیل میشود   عناصر پایه استنلس استیل  متریال پایه آهن  و عناصری همچون  ، کروم ، نیکل ، آلومینیوم و مولیبدن (  در استنلس استیل 316 ) و برخی عناصر چون منگنز و …. میباشد . بدین جهت فرمول بالا از چگالی استفاده کرده است تا بتوان وزن  دقیقتری را محاسبه کرد .

اهمیت وزن لوله در کاربرد و فروش

در فروش همانطور که اشاره شد اگر شاخص آلیاژ را به مشتری مطرح کنیم واحد کیلوگرم بهترین واحد برای فروش است . اهمیت این موضوع در کاربردهای  لوله استیل نیز میتواند به وضوح دیده شود . مثلا از لوله استیل سنگین تر در کاربردهای مقاوم سازی بیشتر استفاده میشود و از لوله استیل نازک و لوله های کم جان با مقاومت خمشی پایین برای کاربردهای دکوراتیو استفاده میشود .

خرید لوله استیل درزدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *