تکنولوژی

تولید و فروش فلنج استیل

فلنج استیل
فلنج استیل

فروش  فلنج استیل

کاربرد فلنج ها در تجهیزات صنعتی امروزه به شکل چشمگیری رو به افزایش است . ابعاد و اندازه ها ، تلرانس فلنج و  متریال بکار رفته در تولید فلنج نیاز به کارشناسی های دقیقی دارد  که شرکت های فروشنده در قبال فروش فلنج استیل موظف به رعایت این مسائل میباشند  . پترو استیل آرام تامین کننده انواع فلنج های فورج گلودار ،کور ، اسلیپن ، دنده ای ، ساکت ولد ،راکتی ،عینکی ، فلنج روکار ، اورفیس و … وارداتی و فلنج های ایرانی آماده همکاری با شماست   . تولید فلنج ایرانی با بهترین کیفیت تضمین شده با دقت 0.005 انجام خواهد شد .  بهترین قیمت  فلنج استیل در مدلهای مختلف فلنج اعم از انواع فلنج استنلس استیل و فلنج کربن استیل ( فلنج فولادی )  با بهترین کیفیت و کارایی تضمین شده راس کار ما میباشد . تامین متریالهای :

A105N-A350 LF2 & LF3 & LF6 – A707 LF3-A694 F42 & F52 & F60 & F65 & F70  A182 F304/304L & F316/316L & F321 & F347 & F904L & F1 & F5 & F9 & F11 & F22 & F50 & F51 & F52 & F53 & F54 & F55 & F57 & F59 & F60 & F61 & F65 – alloys steel-Exotic alloys Form 1/2˝ to 56 ″       sch 10 to XXS Class 150 to 2500 (RF/RTJ)

 

فلنج استنلس استیل

Weld Neck Flange یا فلنج گلودار جوشی:

شما با دیدن مخروطی بودن شکل این فلنج اها میتوانید آنها را تشخیص دهید . ماشین کاری دیواره این نوع فلنج ها با شیب ملایمی صورت میگیرد که محسابات تراشکاری آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .نافی فلنج استیل گلودار برای زیبایی نمای آن نیست بلکه محاسباتی از قبیل مقاومت و فشار موجود روی این نوع فلنج ها صورت میگیرد . نقش گلویی این نوع فلنج استیل ها ، مقاومت در برابر فشار خارجی و داخلی و دمای بالا و ارتعاشات غیر مستیقم است .

فلنج کربن استیل

نکاتی درباره فلنج استیل گلودار

 1.   قطر ماشینکاری داخلی آن با لوله اتصال به فلنج برابر است .
 2. طوری ماشین کاری میشود که هیج مانهی برای جریان مایع صورت نگیرد  .
 3. در صورت عملیات جوشکاری هیچ تابیدگی در آن شکل نمیگیرد .
 4.  توزیع تنش ها در خط لوله
 5. تسهیل در ردیابی ترک های موجود

انواع فلنج استیل گلودار جوشی

 • فلنج استیل گلودار استاتیک
 • فلنج استیل گلودار ساق بلند

برندهای فلنج گلودار جوشی رایج ایران

 • فلنج گلوداری ایرانی
 • فلنج گلودار اروپایی
فلنج استنلس استیل

Blind Flange یا فلنج کور:

این فلنج ها به صورت بسته و درپوشی بوده و مکانی برای خروج ندارند . مسدود کردن لوله ، شیرآلات ، و دهانه منبع های تحت فشار مسئولیت اصلی این نو فلنج است. پر تنش ترین فلنج ها همین فلنج کور میباشد و بیشترین مقاومت را دارند . برای استقاده در فشار و دمای بالا از این فلنج ها استفاده میشود .

مقاومت و مونتاژ و به ویژه استاندارد پیچ و رزوه ها در این نوع فنج از اهمیت ویژه ای برخوردار است . یکی از پر کاربردترین فلنج استیل نیز همین فلنج است که در خطوط در دست تعمیر بیشتر کاربرد دارد .

فلنج استیل

Slip on Flange یا فلنج روکار:  

فلنج استیل روکار بیشتر جهت اتصال زاویی ها به مسیر لوله کشی استفاده میشود  .همانند اتصالات  استیل سوکدی ، فاصله لوله تا انتهای فلنج یک شانزدهم اینچ است .در اتصال این نوع فلنج ، لوله به گونه ای داخل فلنج قرار میگیرد که فاصله ای تا 3.2 میلیمتر بین آنها ایجاد میشود که بیرون و داخل آن عملیات جوشکاری صورت میگیرد . برای لوله کشی های معمولی این نوع فلنج کاربرد فراوانی دارد  .

فلنج کربن استیل

Slip on Flange یا فلنج روکار:  

فلنج استیل روکار بیشتر جهت اتصال زاویی ها به مسیر لوله کشی استفاده میشود  .همانند اتصالات  استیل سوکدی ، فاصله لوله تا انتهای فلنج یک شانزدهم اینچ است .در اتصال این نوع فلنج ، لوله به گونه ای داخل فلنج قرار میگیرد که فاصله ای تا 3.2 میلیمتر بین آنها ایجاد میشود که بیرون و داخل آن عملیات جوشکاری صورت میگیرد . برای لوله کشی های معمولی این نوع فلنج کاربرد فراوانی دارد  .

فلنج کربن استیل

معایب فلنج استیل روکار

 •    مقاومت کم در برابر ارتعاشات نسبت به سایر فلنج ها
 • شکل پذیری آن در دمایهای بالا
 • جوشکاری داخلی آن کمی خسته کننده تر است .

ویژگی های خاص فلنج استیل روکار

 • نصب آن بسیار آسان میباشد  .
 • تراز آن نیز به مراتبی ساده تر از سایر فلنج ها است .
 • برای بریدن لوله تلرانس دقیقی لازم نیست .
 • تولید فلنج روکار برای تمام فشارها موجود است .
لوله استیل 304 سایز 5 اینچ رده 10
فلنج روکار

Socket weld Flange یا فلنج با جوش محفظه ایی:

در فشارهای بالا از این نوع فلنج استفاده فراوانی میشود   مقاومت خستگی آنها 50% بیشتر از گونه  اسلیپان میباشد  اما نیروی ایستایی آنها برابر است .

فلنج استیل جوشی

ساختار فلنج استیل جوشی

 1. فلنج
 2. جوش فیلت
 3. لوله یا اتصالات
 4. X فاصله انبساطی

بر حسب استانداردهای استیل :  قبل از جوشکاری برای مونتاژ فلنج  لوله ابتدا بایدکاملا وارد محفظه اتصال شده حدود یک 1.5 میلیمتر به عقب کشیده شود  و این فاصلح در حین عملیات جوشکاری حفظ شود  . دلیل وجود این فاصله نیز تنش های لوله در حین جوشکاری و تاثیرات آن میباشد .

فلنج استنلس استیل

فلنج استیل Screw Flange یا فلنج رزوه ایی :

فلنج دنده ای یا رزوه ای با داشتن خاصیت رزوه ای بودن و احتیاج نداشتن به عملیات جوشکاری برای اتصال یکی دیگر از انواع فلنج ها میباشد  . خب طبیعتا بستگی به شرایط موحود دارد که گاهی نیز برای اطمینان بیشتر یک پاس جوشکاری روی آن صورت میگیرد .

فلنج رزوه ای بیشتر در سایزهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرند .

اگر در شرایطی برای فشاربیش از 250 PSI و یا برای سرویس کاری آب بیش از 100 PSI با دمای بالای 220° F  قصد استفده از فلنج رزوه ای دارید ،   ضخامت لوله باید حداقل برابر رده 80 (Sch 80) مطابق استاندارد ASME B36.10 انتخاب شده و لوله باید از نوع بدون درز باشد  . در غیر این صورت استفاده از فلنج استیل رزوه ای انتخاب مناسبی نیست .

فلنج استیل

در لوله کشی هایی که ضخامت لوله کم پایین است از استفاده از این نوع فلنج ها پرهیز کنید چرا که :

 1. قطر لوله کم است و دچار شکستگی میگردد .
 2. اگر در مرحله اول شکسته نشود موجب شکل گیری نامناسب میشود .
 3. نقطه اتصال صد در صد پس از مدتی دجار تخریب میشود .
 4. عوارضی تحت فشار زیاد و یا دمای موجود نیز به صورت تابیده شدن به وجود می آید .
فلنج استیل

فلنج استیل Orifice Flange یا اریفیس فلنج :

فلنج اریفیس یکی دیگر از فلنجهای پیشرفته و پر کاربرد با محاسباتی عالی میباشد . در سیستم اندازه گیری تنظیم جریان مایعات از فلنج استیل اریفیس  استفاده زیادی میشود .

مختصات فلنچ استیل اریفیس

 • اغلب از جنس فلنج کربن استیل استفاده میشود ( متریال مواد خام  )
 • ترکیبی از فلنج گلودار و فلنج رزوه ای
 • داراه پیچ های اضافه تر برای استحکام بیشتر و ایجاد جک
 • دارای کلاس 30 مطابق استاندارد ASME B16.36
 • دارای اتصالاتی مانند گسکت اسیل ، پیچ استیل ، واشر فنری استیل
 • تلرانس ابعادی از استاندارد ASME B16.5 پیروی میکند .
فلنج اریفیس پلیت

ویژگیهای فلنج اریفیس

 •   دارا بودن پیچ جک برای سهولت در باز شدن
 • سوراخهای قلاویز شده برای اتصال وسایل اندازه گیری
 •   فلنج استیل اریفیس در فشارهای کلاس 300 الی کلاس 2500 و از جنس کربن استیل تولید میشوند .
 • مقاومت بالا و محاسبه شده و مطمئن در برابر فشار و دما و ارتعاش
 • یکی از کم عیب ترین فلنج استیل ها در محاسبات اندازه گیری
فلنج کربن استیل

کاربردهای فلنج استیل

فلنج استیل اتصال دهنده شیرآلات , لوله ها و پمپ به یکدیگر بوده که برای آببندی بین آنها از واشر استفاده می شود , این محصول ساخته شده از متریال استنلس استیل است , این اتصالات به دلیل جداسازی راحت از خطوط لوله و تجهیزات بسیار کاربردی بوده و پر استفاده ترین نوع فلنج ها محسوب شده و مناسب برای فشارهای کم و زیاد هستند کاربردهای فلنج استیل در صنعت بسیار متعدد است از خطوط لوله کشی گرفته تا تأسیسات هسته ای و… از این محصول استفاده می شود , مطابق استاندارد فلنج های استیل آلیاژی به کلاس های 150 , 300 , 400 , 600 , 900 , 1500 و 2500 دسته بندی می شوند .

 • چرا استفاده از فلنج بهتر از جوشکاری است ؟
 • کاربردهای فلنج استیل چیست ؟
 • آشنایی با انواع فلنج استیل و موارد استفاده از هر یک
 • مزایای استفاده از فلنج استیل

چرا استفاده از فلنج بهتر از جوشکاری است ؟

از مهم ترین کاربردهای فلنج استیل استفاده در خطوط لوله کشی است , همه می دانیم که این خطوط نیازمند تعمیر و نگهداری است  , در صورتی که تجهیزات از طریق جوشکاری به هم متصل شوند بدون شک نگهداری و تعمیر آنها هزینه بر خواهد بود اما این کار با استفاده از فلنج به راحتی انجام می شود .

کاربردهای فلنج استیل چیست ؟

مهمترین کاربردهای فلنج استیل این است که موجب تغییر مسیر لوله ها و تغییر قطر آنها می شود از این محصول در صنایع مختلف استفاده می شود از جمله

 • تأسیسات هسته ای
 • تجهیزات آتش نشانی
 • خطوط لوله انتقال سیال
 • اتصال دریچه ها و پمپ ها
 • تجهیزات بیمارستانی
 • صنایع نفت و گاز
 • اتصال دهی دکل های مخابراتی
 • ساخت محفظه های خلاء با فلنج

آشنایی با انواع فلنج استیل و موارد استفاده از هر یک

فلنج گلودار جوشی استیل :

این نوغ فلنج با عنوان Welding Neck شناخته می شود دارای شکل مخروطی است و این شکل مخروطی آن را نسبت به دیگر فلنج ها متمایز کرده و به راحتی نسبت به دیگر فلنج ها تشخیص داده می شود از جمله کاربردهای این فلنج اتصال پمپ به لوله , اتصال الکتروموتور به گیربکس , اتصال لوله به شیرآلات , اتصال لوله رزوه ای به شیرآلات , خطوط انتقال نفت و پتروشیمی , صنایع غذایی , بخش تهویه مطبوع  واستفاده برای آب دریا و مواردی که ph بالا باشد و نیز در صنایعی که سیالات باید با فشار و دمای بالا منتقل شوند نیز استفاده می شود .

فلنج اسلیپ استیل :

این نوع فلنج با جوشکاری به لوله متصل می شود برای اتصال لوله و این محصول برای اینکه آببندی بهتری ایجاد شود در ابتدا لوله درون فلنج قرار گرفته و سپس از داخل و خارج به روش Fillet جوشکاری می شود , این محصول برای اتصال زاویه ها به مسیر لوله کشی استفاده می شود در اتصال آن لوله به نوعی داخل فلنج قرار میگیرد که فاصله 2 تا 3 میلیمتری بین لوله و فلنج باشد و خارج و داخل آن جوشکاری می شود این فلنج نسبت به دیگر فلنج ها در مقابل ارتعاشات مقاومت کمتر و در برابر دماهای بالای شکل پذیر است اما با این حال نصب آسانی داشته و برای تمام فشارها کاربردی است .

فلنج کور استیل :

فلنج کور استیل مانند دیسک است و برای بستن مسیر عبور سیالات در انتهای مسیر خط لوله استفاده می شود و به همین علت بر خلاف دیگر فلنج ها مقطعی برای عبور مایع ندارد به دلیل اینکه بستن لوله , شیرآلات و دهانه منبع های تحت فشار وظیفه اصلی این محصول است پر تنش ترین فلنج ها محسوب شده و بیشترین مقاومت را دارد و برای شرایط فشار و دمای بالا قابل استفاده است .

 فلنج ساکت ولد استیل :

فلنج ساکت ولد از انواع فلنج جوشی بوده که به روش جوشکاری به لوله متصل شده و برای اتصال لوله هایی با سایز کوچک کاربرد دارد همچنین برای کاربردهای فشار بالا استفاده می شوند این محصول دارای یک فرورفتگی داخلی در قطر داخلی است که امکان جریان یافتن آرام سیال را فراهم می کند .

فلنج استیل دنده ای :

فلنج استیل دنده ای دارای رزوه هایی درون خود بوده و به شکل مارپیچی به لوله مورد نظر متصل می شود این فلنج ها نیز بیشتر در سایزهای کوچک استفاده می شوند .

فلنج اریفیس استیل :

فلنج اریفیس دارای محاسبات عالی است به گونه ای که یکی از کم عیب ترین فلنج های استیل در محاسبات اندازه گیری است از آن در سیستم اندازه گیری تنظیم جریان مایعات  یا گاز استفاده زیادی می شود , این نوع از زیر مجموعه های فلنج گلودار محسوب شده  و در واقع برای قطع کردن جریان و کاهش فشار کاربرد دارد .

برای همه اتصالات لازم نیست که از فلنج استیل استفاده کرد برای صنایعی که فشار انتقال سیالات بالاست  و نیز نیاز است تا لوله ها به صورت دوره ای بررسی شوند از این تجهیز استفاده می شود فلنج های استیل دارای انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی هستند برای انتخاب آنها باید به نوع کاربرد , میزان فشار , دمای محیط و صنعت مورد نظر توجه کرد.

مزایای استفاده از فلنج استیل

 • مقاومت بالا نسبت به خوردگی
 • مقاوم در برابر لک شدن
 • نیاز به نگهداری کمتر
 • زیبایی و درخشان تر
 • تحمل دما و فشار بالا
 • مقرون به صرفه بودن در کنار طول عمر بالا

درباره فلنج استیل

یکی از پر کاربردترین اتصال دهنده های موجود در زمینه استیل ، فلنج استیل میباشد .  انوع فلنج کربن استیل و فلنج استنلس استیل را در فروشگاه استیل آرام در بیشتر جاهایی که در آن  لوله ها ،ابزار دقیق، شیرها و دیگر تجهیزات که برای تعمیر و نگهداری مونتاژ شده اند فلنچ ها در انواع مختلف مورد   استفاده قرار میگیرند .

محور فلنج دار به 3 قسمت تقسیم میشود :

1-Flange

2.گسکت ها

3- پیچ ها

اغلب فلنج ها  از ماشین کاری برخوردارند و در قسمت هایی از آن مکانی برای اتصال پیچ و مهره به یکدیگر و تگیه گاهی به صورت کمان برای مقاومت آن در نظر گرفته میشود  .

قیمت فلنج استیل

متاسفانه ما به دلایلی از درج قیمت فلنج ها در سایت معذوریم . فاکتورهایی هستند امروزه نوسان بالایی در قیمت ها از خود به جا میگذارند و دست ما را برای بروزرسانی مفید باز نخواهند گذاشت . نوسان قیمت استیل و فولادی به گونه ای است که گاها در کمتر از یک روز تغییر قیمت ها به چشم خواهد خورد . حال در پایین ما نمونه ای از لیست قیمت فلنج استیل 304 ضد زنگ  1/2 تا 24 اینچ را در اختیار شما عزیزان گذاشته ایم که در تاریخ 99/3/1 بروز شده است .

فلنج استیل چگونه ساخته میشود ؟

اغلب قطعاتی مانند فلنج استیل ها هر آنچه که برای محاسبات نیاز دارند باید حول محور باشد  . طرز ماشین کاری استیل ها  بستگی به این دارد که مواد ما برای فلنج استنلس استیل تولید شده است یا برای فلنج کربن استیل   . از صفر تا صد ساخت یک فلنج استیل طبق تنظیمات کل قطعه روی یک خط شاخص در حول محور است یا به اصطلاح سر و ته قطعه باید ساعت باشد . بعد از ماشین کاری قطعه توسط دستگاه تراش ، ماشین کاری فرز آن انجام میگیرد و با توجه به محاسبات ، ماشین کاری محل قرار گیری پیچ و مهره را تراش میدهند . تمام این محاسبات را در بخش ماشین کاری استیل  در سایت قرار خواهیم داد . حال به سراغ انواع فلنج استیل میرویم .

تولید فلنج استیل در کوره

امروزه با توجه به مدت زمان طولانی ماشین کاری برای تولید فلنج استیل و  هر متریال دیگر ، نمونه اولیه را از طریق ریخته گری آماده کرده و سپس با دستگاه های cnc فرز و تراش آنها را پرداخت میکنند .

در کلیپ زیر ریخته گری اولیه یک مدل از  فلنج استیل ها را خواهید دید . این نوع فلنج ، فلنج داپلکس نامیده میشود  .

مختصات فلنج خریداری شده

 • برند شرکت  سازنده
 • عدد اسمی لوله (قطر لوله ای که فلنج روی آن جوش میشود )
 • عددی که نشان دهنده مقاومت فلنج است  ( که به این عدد کلاس Flange هم گفته می‌شود)
 • شکل سطح Flange (بخشی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است )
 • سوراخهای تعبیه شده برای ابزار اتصال ( پیج و مهره )
 • نماد  تشکیل دهندهFlange ( که بر حسب استاندارد ASTM  نشن دهنده عنصر تشکیل دهنده است )
 • کد نشان دهنده عملیات حرارتی نقطه ذوب و کوره Flange

دسته بندی فلنج استیل

فلنجها با سطح ساده  (Flat Face)
 فلنج با سطح برجسته (RAISED FACE)

عمده کاربرد فلنج ها

امروزه کاربرد فلنج ها در صنعت بسیار زیاد شده است . به گونه ای که اگر در گذشته تنها 2 مدل فلنج استیل وجود داشت ، اما امروزه شاهد انواع و اقسام این فلنج ها هستیم . به 4 چهار مورد از کاربرد فلنج ها اشاره میکنیم .

 • اتصال دهنده برخی دستگاه ها به یکدیگر
 • اتصال لوله ها به یکدیگر
 • تنظیم جریان اندازه گیری فشار
 • کاربرد فراوان در خطوط انتقال

فلنج کربن استیل

استیل آرام وارد کننده بهترین های فلنج استیل در برترین برندهای جهان  . امیدواریم با سابقه 20 ساله خود در زمینه فروش استیل و محصولات از خانواده استیل همچون انواع فلنج کربن استیل و فلنج استنلس استیل توانسته باشیم نظر مشتریان خود را جلب نماییم . همکاری با ما فرآیند تکامل نسل فلز را دنبال کنید  . ما شما را در انواع فلنج های زیر همراهی میکنیم .

 • Orifice Flange یا اریفیس فلنج :
 •  Screw Flange یا فلنج رزوه ایی :
 •  Socket weld Flange یا فلنج با جوش محفظه ایی:
 •  Slip on Flange یا فلنج روکار:
 • Blind Flange یا فلنج کور:
 •  Weld Neck Flange یا فلنج گلودار جوشی:

فلنج استنلس  استیل

استیل آرام با بهترین های فلنج استنلس استیل مقاومت در اتصال را به رخ بازار فلز میکشد  . فلنج استنلس استیل در کلاس هایی مانند فلنج کلاس 150 ، فلنج کلاس 300 ، فلنج کلاس 600 ، فلنج کلاس 800 و… تولید میشود .

بهترین های فلنج استنلس استیل

پر مصرف ترین نوع فلنج استنلس استیل ، فلنج استیل 304 و فلنج استیل 316 و فلنج استیل 321  میباشند .

 • Orifice Flange یا اریفیس فلنج :
 •  Screw Flange یا فلنج رزوه ایی :
 •  Socket weld Flange یا فلنج با جوش محفظه ایی:
 •  Slip on Flange یا فلنج روکار:
 • Blind Flange یا فلنج کور:
 •  Weld Neck Flange یا فلنج گلودار جوشی:

یک نظر در “تولید و فروش فلنج استیل

 1. سللام.لطفاقیمت فلنج های گلودار استیل 304 خودرا ارسال دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *