فلزات

بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟

بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟

بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟

با تقویت بتن میلگرد به توزیع یکنواخت در سراسر سازه کمک کرده و از ریزش یا شکست آن در اثر تنش جلوگیری می کند , در صورت استفاده نکردن از میلگرد سازه ها در معرض آسیب و فروریختن قرار گرفته و خطرات قابل توجهی برای افراد و اموال آنها ایجاد می شود ؛ احتمالا می دانید که پی از اصلی ترین اجزای هر سازه محسوب می شود شناژ یکی از مهم ترین قسمت های فونداسیون یا پی می باشد این واژه برگرفته از شن بوده و ریشه فرانسوی دارد و به مفهوم زنجیر کردن است در ساختمان سازی از آن برای اتصال پی های عمودی به هم استفاده می شود آیا می دانید بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟ استیل آرام تامین کننده میلگرد استیل 304 و 316 با برندهای مطرح میلگرد استنلس استیل در خدمت شماست . برای مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • میلگرد شناز چیست ؟
  • انواع مختلف شناژ
  • انواع میلگرد شناژ
  • بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟
بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟

میلگرد 304 هند شاخه ای چند تومان است ؟

میلگرد شناژ چیست ؟

میلگرد شناژ یکی از انواع میلگردهایی بوده که در پی یا فونداسیون سازه استفاده می شود تا بتواند نیروهای وارد شده به سازه را تحت کنترل نموده و به ساختمان مقاومت بیشتری دهد ؛ وظیفه اصلی شناژ اتصال پی یا فونداسیون های عمودی به یکدیگر است ؛اینکه بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟ باید گفت میلگردی است که مقاومت بالایی داشته در برابر نیروهای وارده مقاوم باشد .

انواع مختلف شناژ

شناژ عمودی :

این نوع در ساختمان های چند طبقه کاربرد داشته و با هدف اتصال شناژهای افقی به کار می روداین نوع از پایین به فونداسیون و از بالا به شناژ افقی اتصال داردو بر خلاف شناژهای افی یک اصل اساسی در ساختمان نبوده و ممکن است برخی ساختمان ها فاقد شناژ عمودی باشنداما اگر شناژ افقی استفاده شود شناژعمودی هم در کنار آن استفاده می شود شناژ عمودی مانند نوع افقی مانع از تجمع نیرو در یک نقطه از ساختمان شده و در هنگام عواملی مانند زلزله نقش مهمی در انتقال دفع نیرو دارد .

شناژ افقی :

این نوع برای اتصال بین ستون های فونداسیون بوده و نیروی وارده بر ساختمان را در تمام بخش های فونداسیون پخش می کند بنابراین یک ویژگی مهم در ساختمان های ضد زلزله است ؛ نحوه استفاده از این نوع به شکل ضربدری یا خرپاست ؛ در کل نوع افقی باید بتواند نیروی کششی به وجود آمده از وزن کل ساختمان و نیروی حاصل از ستون های عمودی فونداسیون را تحمل کند حد اقل عرض آن 35 سانتی متر و حداکثر 60 سانتی متر می باشد برای ساخت شناژهای افقی حداقل 6 شاخه میلگرد 10 آجدار و 15 قلاب دار استفاده می شود .

خرید پروفیل 304 چین از وارد کننده

شناژ مورب :

اهمیت این نوع مانند اهمیت شناژ افقی است ؛ زمین در برابر زلزله از خود عکس العمل نشان می دهد با توجه به این موضوع باید درکنار شناژ افقی از شناژ مورب نیز استفاده نمود ؛ ساختار شناژ مورب به گونه ای بوده که میلگرد گذاری در آنها از پشت ساختمان شکل گرفته و تا بخش تحتای پی ادامه دارد .

شناژ مخفی :

شناژ مخفی در سقف تیرچه بلوک اجرا می شوداین نوع در دهانه هایی با طول بیشتر از 4 متر و فواصل 2 متر کاربرد دارنداز این نوع برای افزایش صلیب ساختمان ها در پایین مقطع استفاده می شود شناژهای سقف با دست کم فاصل 10 سانتی متری از هم اجرا می می شوند .

انواع میلگرد شناژ

  • میلگردهای دارای فرورفتگی یا آج بیشتر برای بتون شناژ ایده آل هستند نه میلگردهای صاف
  • میلگردهایی با روکش اپوکسی در برابر خوردگی مقاوم است .
  • میلگرد گالوانیزه یا استنلس استیل بسیار با دوام هستند اما بیشتر از میلگرد استاندارد هزینه می برند.
  • معمولا میلگرد سایز 3 , 4 و 5 در پایه های منازل , شناژ و دیگر سازه های خانگی استفاده می شود هر چه سازه بزرگتر باشد قطر میلگرد نیز بیشتر می شود حداقل قطر رایج میلگردهای شناژ 12 اینچ است.

بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟

اینکه بهترین میلگرد برای شناژ کدام است ؟ باید به ماهیت ساختمان توجه کرد ؛ شناژ کف , شناز دیواری و.. از جمله موارد کاربرد آن در ساختمان سازی می باشند همچنین علاوه بر شناژ افقی و عمودی در بسیاری موارد از نوع مورب یا مخفی نیز استفاده می شود هر کدام از این ها می توانند کاربردهای مختلفی در ساختمان سازی داشته باشند  اما بهترینشان میلگردی بوده که مقاومت بالایی داشته و بتواند در برابر نیروهای کششی زمین مقاومت کند ؛ میلگرد فولاد ضد زنگ یا بازالت و فولاد کربن از جمله بهترین میلگرد برای شناژ بوده که علاوه بر مقاومت بالا در محیط های مرطوب نیز دوام زیادی دارند و از سازه در برابر اتفاقات احتمالی محافظت می کند ؛ اما استفاده از میلگرد گالوانیزه و استاندارد نیز بلامانع است در واقع کاربرد میلگرد در شناژ بستگی به طراحی و اجرای مناسب دارد .

قیمت لوله 304 چین چنده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *