فلزات

تفاوت وال پست و میلگرد بستر چیست ؟

تفاوت وال پست و میلگرد بستر چیست ؟
تفاوت وال پست و میلگرد بستر چیست ؟

تفاوت وال پست و میلگرد بستر چیست ؟

در صورتی که در حال ساخت و ساز ساختمان باشید  مطمعنا دو کلمه میلگرد وال پست و میلگرد بستر را شنیده اید این دو از پر استفاده ترین میلگردها برای افزایش مقاومت دیوار در برابر ارتعاشات و نیز تقویت دیوارها وال پست و میلگرد بستر است ؛ ما در ادامه این دو میلگرد را به شما معرفی می کنیم و به تفاوت وال پست و میلگرد بستر می پردازیم . استیل آرام تامین کننده میلگرد استیل استنلس با برندهای مطرح میلگرد 304 ، 316 و … سایر کلاس های استیل ضد زنگ در خدمت شماست .  برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • آشنایی با وال پست , کاربرد , مزایا و معایب آن
 • آشنایی با میلگرد بستر کاربرد , مزایا و معایب آن
 • 6 مورد از اصلی ترین تفاوت وال پست و میلگرد بستر
 • وال پست یا میلگرد بستر
 • جایگزین وال پست و میلگرد بستر

قیمت هر شاخه میلگرد 310 هند چنده  ؟

آشنایی با وال پست , کاربرد , مزایا و معایب آن

وال پست یا وادار یک سازه عمودی و یا افقی بوده که شباهت به تیر یا ستون را دارد اما کاربردی متفاوت دارداین سازه در کل برای ایمن سازی ودر جهت جلوگیری از واژگونی مورد استفاده قرار میگیرد ؛ ساخت وال پست مطابق با استاندارد 2800 آیین نامه عمرانی می باشد این مقطع با اتصال به تیرها و ستون ها با پیچ شدن یا جوشکاری برای جلوگیری از فروپاشی ساختمان در اثر نیروهای خارجی استفاده می شود از مهم ترین قسمت های مورد استفاده وال پست پنجره ها , عایق ها , تأسیسات و درب ها , اجرای انواع دیوارها و تیغه های سازه های مختلف , انتهای سالن های صنعتی یا فریم هایی که دهانه زیاد دارند ؛ می باشد .

وال پست چه مزایا و معایبی دارد ؟

 • بین دیوار و اسکلت سازه اتصال قوی ایجاد می کند .
 • در عملکرد دیوار در طول های مشخص یکپارچگی ایجاد می کند .
 • در برابر زلزله و نیروهای وارده به دیوار مقاومت سازه را افزایش می دهد.
 • قابلیت اجرا در اسکلت بتنی و فلزی , بلوک های سیمانی و انواع سازه را دارد .

از مهم ترین عیب آن بالارفتن وزن سازه است استفاده از این روش وزن مرده زیادی برای ساختمان ایجاد کرده و هنگام بروز زلزله موحب فشارهای زیاد می شود و نیز برای اجرای وال پست نیاز به جوشکار و نیرویی متخصص است .

آشنایی با میلگرد بستر , کاربرد , مزایا و معایب آن

به چیدمان میلگرد به شکل افقی و عمودی در دیوار یا داخل تیرچه بلوک میلگرد بستر می گویند , بیشترین آسیب به ساختمان در هنگام زلزله به سقف و دیوار هاست برای مقاوم سازی , دیوارها و امنیت بیشتر ساختمان می بایستی که از میلگرد بستر استفاده نمود ؛ از این محصول در دیوارهای آجری یا سفالی , دیوارهای باربر و غیر باربر استفاده می شود .

قیمت روز لوله 316l چین 

میلگرد بستر چه مزایا و معایبی دارد ؟

 • استفاده از آن به گونه ای بوده که به دوغاب بندی نیاز ندارد .
 • در برابر زلزله استحکام فوق العاده ای دارد .
 • دیوارهای متقاطع را به هم وصل می کند .
 • موجب بیشتر شدن استقامت و شکل پذیری خمشی خارج از صفحه دیوار می شود.

استفاده از میلگرد بستر به انجام محاسبات مهندسی ویژه ای نیاز داشته و محاسبات باید دقیق باشد تا به سازه آسیب وارد نشودرعایت نکردن استانداردهای مربوط برای نصب و استفاده از میلگرد بستر موجب می شود تا اگر مشکلی بروز دهد خسارات وارده افزایش پیدا کند و نیز توجه نکردن به ضخامت قطر و اندازه آن می تواند دیوار را پس از نصب با مشکل مواجه کند .

6 مورد از اصلی ترین تفاوت وال پست و میلگرد بستر

دو میلگرد وال پست و میلگرد بستر از جهاتی شبیه هم هستند و هر دو برای مقاوم سازی و استحکام سازه بتنی و فلزی استفاده می شوند اما از طرفی نیز باهم تفاوت هایی دارند در ادامه به مهمترین تفاوت وال پست و میلگرد بستر می پردازیم .

 • اجرای وال پست سخت تر و اجرای میلگرد بستر آسان تر است , زیرا در نصب میلگرد بستر در ملات بین آجرها پنهان شده اما برای وال پست باید نبشی ها را به سقف و پایه ستون متصل کرد
 • دراجرای میلگرد وال پست جوشکاری الزامی است بنابراین به زمان بیشتر نسبت به میلگرد بستر نیاز دارد.
 • اجرای میلگرد وال پست نسبت به میلگرد بستر هزینه بیشتری را متحمل شده و اجرای میلگرد بستر اقتصادی تر است .
 • در برابر نیروهای برشی و فشار میلگرد وال پست تحمل بیشتر و میلگرد بستر مقاومت کمتری دارد .
 • اجرای وال پست به دقت بالا نیاز داشته و باید توسط جوشکار و نیرویی متخصص صورت گیرد .
 • برای تولید میلگرد بستر از میلگردی با قطر 4 میلیمتر از جنس استیل استفاده نموده اما وال پست توسط ناودانی ,تسمه ,نشی قوطی و یا پروفیل تولید می شود .

وال پست یا میلگرد بستر ؟

به تفاوت وال پست و میلگرد بستر اشاره نمودیم اما اینکه کدامیک بهتر است باید ویژگی های هر یک را در نظر گرفت ؛ میلگرد بستر از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر بوده اما مقاومت وال پست در برابر نیروهای خارجی بیشتر است ؛ با توجه به ویژگی هایی که میلگرد بستر دارد این محصول توانسته در صنعت ساختمان سازی جایگزین مناسبی برای وال پست باشد این در حالی است که وال پست به منظور نگهداری از دیوار و انتقال نیروهای خارجی وارد شده به سازه اعم از زلزله و موارد اینچنینی در ساختمان سازی کاربرد دارد .

جایگزین وال پست ومیلگرد بستر

بر اساس استاندراد 2800 برای دیوارهایی که طول آنها 40 برابر ضخامت دیوار بوده می بایستی که وال پست اجرا شود ؛ اگر که طول دیوار کمتر باشد می توان به عنوان جایگزین وال پست و میلگرد بستر از مش فایبرگلاس استفاده کرد .

قیمت پروفیل 201 چین هر شاخه چنده  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *