فلزات

میلگرد کلاف چیست ؟

میلگرد کلاف

میلگرد کلاف چیست ؟

میلگرد عنصری اصلی در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود , هر چند که بتن ها به عنوان عامل استحکام در یک سازه شناخته شده اند اما این میلگردها هستند در حین رخداد زلزله از ما محافظت می کنند بتن مقاومت فشاری بسیار بالایی دارد اما بتن بدون میلگرد دارای یک نقطه ضعف بوده و آن هم خواص کششی پایین است میلگردها موجب مقاوم شدن بتن در برابر نیروهای کششی شده و مانع از ترک خوردن شکستن ان می شود از انواع این مقاطع میلگرد کلاف بوده که با توجه به نامش شکل ظاهری آن شبیه به کلاف در هم پیچیده است میلگردهای کلاف در سازه های صنعتی و ساختمانی بسیار پر کاربرد بوده و خود این میلگردها نیز در انواع مختلف تقسیم می شوند . استیل آرام تامین کننده میلگرد 304  و 316  و سایر کلاسهای استنلس استیل با برندهای میلگرد هند و چین در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید  و یا همراه ما باشید با :

 • آشنایی با میلگرد کلاف و انواع آن
 • نحوه تولید میلگردهای کلاف
 • بیشترین کاربرد میلگردهای کلاف
 • نحوه نگهداری از میلگردهای کلاف
 • کارخانه های تولید کننده میلگرد کلاف
 • قیمت میلگردهای کلاف
میلگرد کلاف

قیمت هر شاخه میلگرد 304l چنده  ؟

 

آشنایی با میلگرد کلاف و انواع آن

میلگرد کلاف از انواع میلگردها بوده که شکل آن شبیه به کلاف پیچیده است  در سازه های صنعتی و ساختمان سازی بسیار مورد استفاده بوده و به دو شکل آجدار و ساده دسته بندی می شود .

میلگردهای کلاف ساده :

میلگردهای کلاف ساده در 4 دسته از سایز 5.5 تا 16 میلیمتر ارائه می شوند ؛ سایزهای 5.5 تا 8 این محصول به اصلاح مفتول شناخته می شود تولید این مقاطع در کارخانه ها حداکثر تا سایز 12 بوده و سایزهای بالاتر به شکل سفارشی تولید ی شوند ؛رایجترین  سایزهای این میلگرد شامل 5/5 , 5/6 , 8 و 10 است .

میلگردهای کلاف آجدار :

این نوع آرماتورهای فولادی به دو دسته A2 و A3 دسته بندی شده و در ساخت سازه های فلزی نقش مهمی دارند این میله های فولادی در ضخامت های مختلف تولید شده  و در ساختمان سازی برای جبران مقاومت کششی پایین بتن کاربرد دارند , این نوع میلگردها مانند سیم پیچی بوده که حول محور دایره ای پیچیده شده اند قیمت آنها نسبت به نوع ساده بیشتر بوده هر چند که در این امر سایز میلگرد نیز دخیل است .

نحوه تولید میلگرد های کلاف

برای ساخت  میلگرد کلاف شمش های حرارتی در کوره های حرارتی با 1000 درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند در ادامه از طریق رول های کوره به بخش رافینگ منتقل می شوند , در نورد گرم به علت پایین بودن تنش های پلاستیک شمش های برافروخته پس از اینکه از غلطک عبور داده می شوند تغییر شکل آنها طی سه مرحله صورت گرفته و قطر آنها کم می شود در آخر نیز این مقطع در واحد خنک کننده خنک می شود و پس از کوئل و بسته بندی روانه بازار می شود .

لیست قیمت پروفیل 201 چین  1402

بشترین کاربرد میلگردهای کلاف

آیا می دانید کاربرد میلگرد کلاف چیست ؟ از این میلگرد در ساختمان سازی و صنایع مختلف استفاده می شود این مقطع در ساختمان سازی استحکام سازه های بتنی و استحکام اتصالات گازی را افزایش می دهد همچنین استفاده از آن موجب استحکام بلوک ها , دیوارها و ستون های آجری می شود اما کاربرد این محصول تنها به ساختمان سازی محدود نمی شود در صنعت نیز برای ساخت توری ها و صافی ها , ساخت پیچ و مهره , سیم بکسل , سیم برق و دکل ها , قطعات خودرو اعم از سوپاپ ها و فنر ها و… از این محصول استفاده می شود .

نحوه نگهداری از میلگردهای کلاف

این نوع میلگردها بهتر است در انبارهای مسقف نگهداری شوند و اگر این مقاطع در محیط باز انبار می شود باید روی ان پوشیده شود تا در معرض بارش باد و باران قرار نگیرد ؛ میلگردها باید با خاک تماس نداشته باشند ؛ از خرک های چوبی  برای انبار کردن آنها استفاده شود با این کار می توان مانع از تماس میلگرد با گرد و خاک یا رطوبت شد همچنین باید قبل از استفاده آنها را در کارگاه توسط دستگاه های مخصوص از هم باز نمود و نکته اخر اینکه بهتر است به جای استفاده از پوشش های نایلونی برای جلوگیری از زنگ زدگی از پوشش های برزنتی استفاده کرد .

کارخانه های تولید کننده میلگرد کلاف

 • ذوب آهن اصفهان
 • فولاد نطنز
 • فولاد امیرکبیر کاشان
 • یزد احرامیان
 • فولاد الیگودرز و..

قیمت میلگردهای کلاف

در تعیین قیمت این میلگرد سایز ؛ قطر , نوع  ساده یا آجدار ,  کارخانه تولید کننده , قیمت روز آهن و وزن آن تأثیر گذار است , هر کلاف میلگرد معمولا 2200 کیلوگرم وزن و 850 میلیمتر قطر دارد .

خرید لوله 316l  چین از وارد کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *