تکنولوژی

انواع نبشی ها

نبشی فولادی st37
نبشی فولادی st37

انواع نبشی ها

یکی از مهم ترین مصارف آهن آلات استفاده در صنعت ساختمان سازی از این محصول می باشد در ساختمان سازی از آهن آلات و تجهیزات  مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد از جمله , پروفیل های باز و بسته , تیر آهن ها , تسمه ها , نبشی ها و….. که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارا می باشند یکی از پر استفاده ترین این ابزارها استفاده از انواع نبشی ها می باشد این قطعه به صورت تنها یا مرکب و نیز به صورت شاخه یا مرکب مورد استفاده است از دیگر کاربردهای این قطعه می توان به اتصال پل ها ؛ سازه های مرتبط با آسانسور ها و….. اشاره نمود . استیل آرام تامین کننده نبشی های استیل 304 و 316 با بهترین طرح های نبشی استیل در خدمت شماست . جهت ثبت سفارش نبشی استیل با ما همراه باشید و  یا با ما باشید با اطلاعات مفیدی از انواع نبشی ها :

  • نبشی چیست ؟
  • نبشی ها از لحاظ روش تولید
  • نبشی ها از لحاظ نوع
  • مهم ترین کاربرد نبشی ها

قیمت نبشی استیل 316 و 304

نبشی چیست ؟

نبشی ها یکی از پروفیل های ساختمانی , صنعتی بوده که در انواع و جنس های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد این قطعه ثابت بوده و موجب اتصال دو سطح به یکدیگر می شود شکل آن شبیه کنج و یا گوشه است و در سازه های فلزی کاربرد دارد .

نبشی ها از لحاظ روش تولید

نبشی های پرسی :

از انواع نبشی ها که در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده بوده نوع پرسی این محصول است برای ساخت این نوع ابتدا ورق فولادی را برش داده و برای شکل دهی در دستگاه رول و پس از عبور از دستگاه ورق خم و سپس شکل نبشی را به خود میگیرد .

نبشی های فابریک :

تولید نبشی فابریک به شکل نورد گرم می باشد برای ساخت این نوع ابتدا شمش فولادی یا بلوم را با اندازه های مختلف به کوره های حرارت انتقال داده انتقال شمش از غلطک های کوره موجب ضخامت و افزایش طول آن شده و به شکل پروفیل نبشی ر می آید .به طور کل این نوع در مقایسه با نوع پرسی از کیفیت بالاتری برخوردار است .

قیمت خرید لوله استیل 304

نبشی ها از لحاظ نوع

نبشی  بال مساوی :

نماد نبشی L است و عددی که در کنار آن نوشته شده اندازه های آن را نشان می دهد این نوع دارای بال های یکسانی است و از آن برای شکل دادن به گوشه های سازه استفاده می شود از کاربردهای این محصول می توان به ساخت کشتی ها , انواع ماشین آلات و….. اشاره نمود .

نبشی بال نامساوی :

از انواع نبشی ها نوع بال نامساوی این قطعه است و همانطور که از نامش پیداست دارای بال هایی با اندازه های متفاوت است و در مواردی مانند زیر ساخت معدن کاری , ماشین های صنعتی و…. کاربرد دارد .

مهم ترین کاربرد نبشی ها

از جمله مهم ترین کاربرد انواع نبشی ها به خصوص سایز 50 در 150 میلی متر این محصول برای اتصال پل ها به ستون ؛ ستون ها به صفحات در فوندانسیون در صنعت ساختمان سازی ؛ اتصال تیر آهن ها به بوم های باربر ؛ سازه های مرتبط با آسانسورها ؛ باد بند و اسکلت های فلزی ؛  صنایع نفت و کشتی سازی استفاده از نبشی t316 ؛ صنایع خودرو سازی استفاده از نبشی A36 ؛ نبشی آلومینیومی 6063 برای صنایع تزئینی استفاده می شود .

قیمت میلگرد استیل 316

نبشی گالوانیزه چیست ؟

نبشی ها از مهم ترین مصالح ساختمانی بوده که به شکل تک یا مرکب در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند سطح مقطع این پروفیل به شکل دو ضلع عمود بر هم می باشد این مقاطع از لحاظ نوع تولید به دو نوع نبشی پرسی و فابریک و از لحاظ فنی در دو نوع بال مسای و نامساوی تقسیم می شود در صورت اشاره به یکی از پر استفاده ترین این قطعات می توان نبشی گالوانیزه را نام برد بر روی این محصول فولادی عملیات گالوانیزاسیون  و قرار دادن لایه ای« روی » بر روی آنها صورت گرفته است تکنو استیل این قطعات را در برند های بنام از جمله آریان , ناب تبریز و برند اسپیرال و… در شاخه های 6 تا 12 متری ارائه می دارد .

  • چگونه نبشی گالوانیزه می شود ؟
  • روش های گالوانیزه سازی
  • مهم ترین کاربرد نبشی های گالوانیزه
  • خرید نبشی گال.انیزه با قیمت مناسب

چگونه نبشی گالوانیزه می شود ؟

برای تولید نبشی گالوانیزه و عملیات گالوانیزاسیون بر روی آن , از عنصر روی برای پوشش دهی استفاده می کنند در این عمل نخست نبشی را در یک وان مذاب شده از فلز روی قرار داده و پس از خروج آن از وان این قطعه اول با اکسیژن و در ادامه با کربن واکنش می دهند به دلیل این واکنش لایه ای روی نبشی ایجاد می شود که این مقطع را در برابر زنگ زدگی حفظ می کند .چرا که فولاد تمایل به جذب اکسیژن داشته و رد شرایط مختلف دچار زنگ زدگی می شود اما عمل گالوانیزاسیون آن را در برابر خوردگی محافظت می کند .

روش های گالوانیزه سازی

روش حرارتی :

در روش حرارتی گالوانیزاسیون ابتدا قطعه مورد نظر با تمیز کننده های قلیایی باهیدروکسید سدیم تمیز نموده سپس آبکشی می کنیم ( در صورت گرم بودن محلول تمیز کننده شاهد پاکیزگی بیشتری هستیم )   نبشی آن را درون وان مذابی از فلز روی می اندازند .

روش گالوانیزاسیون یه کمک آبکاری برق :

در این روش توسط جریان الکتریکی روکش فلز روی بر روی فلز پایه را ایجاد نموده که با عنوان آبکاری برق نیز شناخته می شود .

مهم ترین کاربرد نبشی های گالوانیزه

مهم ترین دلیل گالوانیزه کردن مقاطع فولادی به خصوص نبشی ها حفظ کیفیت و بالا بردن مقاومت آن در برابر عوامل فرسایش زاست نبشی های استنلس استیل در برابر خوردگی مقاوم هستند اما از قیمت بالایی برخوردار هستند بنابراین گالوانیزه کردن هزینه کردن نبشی فولادی هزینه کمتری را متحمل می شود از نبشی گالوانیزه هر جا که احتمال خوردگی آهن وجود داشته باشد استفاده می شود این مقاطع در انواع پروژه های ساخت و ساز و صنعتی به خصوص آنهایی که در معرض آب , مواد شیمیایی و هوای آزاد قرار دارند استفاده می شود .

خرید نبشی های گالوانیزه با قیمت مناسب

انواع نبشی گالوانیزه را در شاخه های 6 متری و 12 متری در بهترین برند ها از جمله ؛ برند آریان , ناب تبریز , برند اسپیرال , ابهر , منظومه , شکفته مشهد , جاوید بناب را با قیمتی مناسب از ما بخواهید هر چند که نمی توان قیمت ثابتی برای این سازه مشخص نمود در تعیین قیمت این مقاطع عوامل مختلفی مانند برند تولید کننده ؛ نوسانات ارزی درون کشور ؛ عرضه و تقاضا در بازار , قیمت روز آهن آلات, ابعاد و سایز و…. تأثیر گذار هستند .

قیمت پروفیل 304 استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *