تکنولوژی

مقاله فولاد 2

مقاله فولاد
مقاله فولاد

مقاله فولاد

این مقاله فولاد شامل توضیحاتی درباره انواع فولاد  و تاریخچه تولید و نقش کسورهای تولید کننده و تاثیر آنها د روند تکامل فولاد میباشد. اگر شما نیز برایتان سوال پیش آمده از که روش ذوب آهن چیست و چگونه در تاریخ به تولی شمشها و محصولات فولادی دامن زده اند ، این مقاله را مطالعه نمایید .

ساختار شیمیایی آهن

 • فولاد آلیاژی آهن با حدود 1 درصد کربن است.
 • همچنین ممکن است حاوی عناصر دیگری مانند منگنز باشد.
 • در حالی که آهن خالص یک فلز نسبتاً نرم است که به راحتی زنگ می زند ، فولاد می تواند سخت ، سفت و مقاوم در برابر خوردگی باشد.
 • فولاد یکی از مهمترین مواد در جهان است که از آن برای ساختن همه چیز از تسمه های آسمان خراش ، اتومبیل و لوازم خانگی گرفته تا بند انگشتی و گیره های کاغذ استفاده می شود.
 • در بین تمام فلزات ، آهن از نظر آلومینیوم به وفور طبیعی در رده دوم قرار دارد
 • و 4.7 درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد
 • عمدتا به عنوان اکسیدهای مختلف آن رخ می دهد.
 • محصول اصلی ساخته شده از آهن ، فولاد ، ارزان ترین و پر کاربرد ترین فلزات است.

مقاله فولاد

تاریخ کشف فولاد به چه زمانی برمیگردد ؟

از آغاز عصر آهن ، حدود 1000 سال قبل از میلاد ، پیشرفت بشر به ابزار و تجهیزات ساخته شده با آهن وابسته است. سپس از ابزارهای آهنی برای مد کردن کالاهای مورد نیاز دیگر استفاده می شد. سرانجام ، این به دنبال انقلاب صنعتی بود ، دوره تغییر در اواسط قرن هجدهم در انگلستان كه مکانیزه شدن گسترده سیستم های تولید منجر به تغییر از تولید منازل و مزارع به تولید كارخانه در مقیاس بزرگ شد. ماشین آلات و سایر تجهیزات ساخته شده از آهن و فولاد به طور قابل توجهی اقتصاد هر دو روستاها و شهرها را تغییر داد.

تاریخ پیدایش آهن و فولاد

تاریخ آهن و فولاد حداقل 6000 سال پیش آغاز شد. گمانه زنی شده است که بشر اولیه برای اولین بار آموختن آهن از شهاب سنگ های سقوط کرده است. بسیاری از شهاب سنگها از آهن و نیکل تشکیل شده اند که یک فلز بسیار سخت تر از آهن خالص تشکیل می دهند. گذشتگان با چکش زدن و خرد کردن این فلز می توانستند ابزار و سلاح خام بسازند. از آنجا که این فلز مفید از آسمان به وجود آمده بود ، انسانهای اولیه احتمالاً آن را با آهن موجود در زمین تداعی نمی کردند. این احتمال وجود دارد که آهن فلزی در خاکسترهای آتش سوزی که بر روی ظهور سنگ آهن قرمز ساخته شده بود ، که به آن اکسید آهن نیز گفته می شود ، پیدا شود. سنگ معدن قرمز را سنگ رنگی می نامیدند و آتش سوزی در مقابل كانه های سنگ معدن كه در معرض باد و آب و هوا قرار داشتند ساخته شد. سنگ آهن در سراسر جهان در هر یک از هفت قاره یافت می شود.

ذوب آهن چیست ؟

ذوب آهن ، یک روش کاهش ابتدایی مستقیم جدا کردن آهن از سنگ معدن آن با استفاده از یک ذغال سنگ یا کوره ذغال سنگ ، احتمالاً در چین و هند آغاز شده و سپس به سمت غرب به منطقه اطراف دریای سیاه گسترش یافته است. بر خلاف سنگ معدن مس ، که در این کوره ها مس گداخته می کند ، آهن در دمای کمتر از 2799 درجه فارنهایت (1.537 درجه سانتیگراد) ذوب نمی شود و به نظر می رسد بالاترین درجه حرارت قابل دستیابی در این ذوبکاران اولیه حدود 2،192 درجه فارنهایت (1200 درجه سانتیگراد) باشد. ج) سنگ آهن در معرض آن دما ذوب نمی شود ، اما در عوض منجر به جرم اسفنجی (به نام آهن اسفنجی) می شود که با ناخالصی هایی به نام سرباره مخلوط می شود. ذوب آهن این توده اسفنجی را از کوره خارج کرده و سپس با چکش کردن سرباره از آن جدا شده است. این آهن فرفورشی تمایل به خوردگی کمتری داشت و از جنس قلاب های سرباره دارای خاصیت فیبری بود که مقاومت خاصی به آن می داد.

انواع اتصالات استیل با استیل آرام

مقاله فولاد

نخستین استخراج آهن

به نظر می رسد که مردمان باستان از 4000b.c.e از آهن استفاده می کردند. برای ساختن ابزارهای مختلف ، سلاح ها و اشیاء دیگر. آنها ظاهراً آهن را از شهاب سنگها به دست آوردند. ترکیب آن اولین آثار باستانی آهن از نظر نیکل از سنگ آهن بومی روی زمین و در کنار ترکیب شهاب سنگها بیشتر بود. در حقیقت ، کلمه “آهن” از یک اصطلاح باستانی به معنای “فلز از آسمان” آمده است. جالب است بدانید که وقتی دریاسالار رابرت پیاری در دهه 1890 از گرینلند بازدید کرد ، دریافت که اینویت سالها بود که از یک شهاب سنگ 30 تنی آهن که قرنها قبل از آن سقوط کرده بود ، ابزارآهن می ساخت.

سنگ آهن

در حالی که دقیقاً مشخص نیست که مردم چگونه می توانند آهن را از سنگ معدن آن خارج کنند ، توسط 1200 b.c.e. سنگ آهن با چوب یا ذغال در حال سوختن مخلوط می شد و به توده های گرم تبدیل می شد که از طریق آن می توان فلز آهن را با چکش زدن مکرر “ساخته” کرد. به نظر می رسید قرار دادن آهن در ذغال سوزان سخت و قوی تر شده است. آهنی کربن را از ذغال مخصوصاً در امتداد سطح آن برداشت کرده و آن را به ماده ای سخت تبدیل کرده که به فولاد معروف شده است.

بهترین های ورق استیل با استیل آرام

نخستین استخراج فولاد

در هزاره اول b.c.e. یک محصول فولادی بسیار عالی در هند و در منطقه ای در نزدیکی حیدرآباد ساخته شده است. به دلیل استحکام و سطح الگوی موج دار آن بسیار مشهور است ، به ویژه برای ساخت تیغه های شمشیر مطلوب بود. برخی تصور می کنند که سنگ معدن موجود در آن منطقه فقط ناخالصی های مناسبی را برای دادن خاصیت خاص فولاد به وجود آورده است. آهن داغ بارها و بارها برای تولید فلزی با کیفیت بسیار بالا ساخته شده بود که در تمام دنیای باستان مشهور بود. این به خصوص توسط اروپایی ها مورد توجه قرار گرفت ، که آن را “wootz” نامیدند. توسط مورها ساکن اسپانیا ، که از آن برای ساختن تیغه های تولدو استفاده می کردند. و توسط اعراب ، که از آن در شمشیرهای معروف دمشق استفاده کرده اند

انواع لوله استیل با استیل آرام

کارخانجات اولیه فولاد

 • با گذشت سالها ، کشورهای مختلف در ساخت فولاد سرآمد بودند.
 • در طول قرن هجدهم مقادیر نسبتاً کمی از فولاد ساخته شد ، اما سوئد تولید کننده اصلی بود.
 • در قرن نوزدهم ، بریتانیا بزرگ شد. در قرن بیستم ، ایالات متحده بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان بود تا حدود 1970 ، هنگامی که توسط اتحاد جماهیر شوروی پیشی گرفت.
 • در آغاز قرن بیست و یکم ، چین در تولید فولاد جهان را رهبری کرد.

سه بخش  تأسیسات اصلی در کارخانه فولاد یکپارچه عبارتند از:

 • کوره انفجار
 • کوره های فلزی
 • و آسیاب نورد

بهترینهای ورق فولادی با استیل آرام

مقاله فولاد

کوره انفجار ، ذوب آهن و آسیبا و نورد

کوره انفجار سنگ آهن را به خاک آهن تبدیل میکند

. کوره های فلزی خاک آهن را به شمش ها  تبدیل می کنند.

و آسیاب های نورد ، فولاد را به ورق ، تخته سنگ یا میله شکل می دهند.

ساختار کوره ذوب آهن

کوره ذوب اهن. کوره انفجار ساختاری شبیه به دودکش است که در آن سنگهای آهن (به طور عمده FeO ، Fe2O3 و Fe3O4) به فلز آهن تبدیل می شوند. سنگ آهن  و سنگ آهک در بالای کوره بارگیری می شوند ، در حالی که هوا از زیر آن دمیده می شود. تولید منوکسید کربن به شکل زیر  است :

2C + O2 → 2 CO

3 CO + Fe2O3 Fe 2 Fe + 3 CO2

 • آهن مذاب به پایین کوره می افتد و سنگ آهک با ناخالصی های سیلیکات واکنش می دهد
 • تا اینکه یک سرباره مذاب تشکیل میشود ، که در بالای آهن شناور می شود.
 • دو لایه به طور جداگانه کشیده می شوند و آهن در قالب ها ریخته می شود.
 • از آنجا که آهن مذاب شمش هایی دارد که شبیه خوک کوچک است ، از این محصول به عنوان “آهن خوک” یاد می شود.

ادامه روند استخراج در کوره های فلزی

 1. در کوره استیل ، ناخالصی های گوگرد و فسفر و کربن اضافی سوخته می شوند و منگنز و سایر مواد آلیاژی اضافه می شوند.

پیشرفت استیل در قرون و دهه های مختلف

 • در طول قرن نوزدهم ، بیشتر فولاد با استفاده از مبدل های بزرگ به روش Bessemer ساخته شد.
 • در نیمه اول قرن بیستم ، کوره آهوی باز به نوع اصلی کوره فولادی تبدیل شد.
 • این امر اواسط قرن را به فرایند اصلی اکسیژن ، که از اکسیژن خالص به جای هوا استفاده می کرد ، منتقل کرد
 • و همچنین زمان پردازش را از تمام روز تا چند ساعت کاهش داد.
 • در قرن بیست و یکم ، بیشتر کارخانه های فولادی جدید از کوره های برقی استفاده می کنند که محبوب ترین آنها کوره قوس الکتریکی است.

بهترین لوله های فولادی با استیل آرام

امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *