تکنولوژی

تفاوت ها و شباهت های دو مدل های معروف یونیت دندانپزشکی دنتوس

یونیت دندانپزشکی دنتوس
یونیت دندانپزشکی دنتوس

در این مقاله به معرفی ۵ مدل برتر یونیت دندانپزشکی دنتوس میپردازیم که عبارت است از:

*یونیت دندانپزشکی دنتوس شیلنگ از پایین مدل CF3006 2020full

*یونیت دندانپزشکی دنتوس Dentus شیلنگ از بالا مدل R3006 2020

*یونیت صندلی دنتوس Dentus شیلنگ از پایین مدل C3006

*یونیت صندلی دنتوس Dentus شیلنگ از بالا مدل RF3006

*یونیت دنتوس 3006 ORTHO

مشخصات فنی یونیت دندانپزشکی دنتوس شیلنگ از پایین مدل CF3006 2020 FULL

نوع اتصال یونیت در دستگاه اتصال به صندلی است. کشور سازنده این یونیت ایتالیا، یکی از مهمترین کشور‌های جهان در زمینه وسایل دندانپزشکی است که می‌تواند نکته مثبتی برای این دستگاه به حساب آید.

موتور و تبلت

موتوری که در این صندلی قرار داده شده است به صورت گیربکسی و ۲۲۰ ولت می‌باشد و در کنار این مورد می‌توان به حافظه آن نیز اشاره کرد. تبلت دستگاه به صورت ۵ شلنگه از پایین می‌باشد و همچنین لازم به گفتن است که در این یونیت ۱ دستگاه تابوره نیز موجود است.

نوع طراحی

زیر سری موجود در دستگاه به شکل ۲ محوره و قابل تنظیم برای افراد می‌باشد. این یونیت درجه یک دارای دو دستگیره است که در طراحی صورت گرفته دستگیره سمت راست آن به صورت متحرک می‌باشد. چرم و رنگ‌بندی موجود در این دستگاه دارای کیفیت عالی و قابل درخواست در رنگ‌های متفاوت است.

اینسترومنت و قفل دستگاه

سیستم اینسترومنت به صورت دو سوراخه و همچنین صفحه کلید الکترونیکی و در کنار آن پداتوکلاو ابل تبلت نیز ایجاد شده که جر نکات بسیار خوب برای این یونیت مطرح می‌شود. قفل این دستگاه به شکل پنوماتیک است. در نهایت باید بگوییم که آب گرم کن و پوار آب و هوا به میزان دو عدد در دستگاه تعبیه شده است.

ویژگی‌های دیگر موجود در دستگاه

کراشوار این دستگاه به شکل سرامیکی و متحرک است.
ساکشن آبی قدرتمند به همراه فیلتر ساکشن در این دستگاه تعبیه شده و همچنین امکان اتصال به ساکشن مرکزی نیز در دستگاه وجود دارد که می‌توان به صورت آپشن خریداری شود.
مخزن آب اضطراری با قابلیت افزودن آب و مواد ضد عفونی‌کننده برای استریل کردن مسیر داخل یونیت نیز در این یونیت ایجاد شده است.
سیستم ضد عفونت به شکل سیستم ضد برگشت بزاق سالکشن است.
پدال با قابلیت چند منظوره با قابلیت کنترل صندلی و چراغ در دستگاه وجود دارد.
در نهایت باید بگوییم که در این دستگاه‌تری لایت کیور هم تعبیه شده.

چراغ و سایر امکانات مربوط به ورودی و خروجی‌ها

چراغ این دستگاه به صورت LED۲۲۰۰۰ لوکس با قابلیت تنظیم شدت نور در دستگاه طراحی شده. امکان سفارش چراغ LED فارو وسنسور NO Touch به صورت آپشن در دستگاه ایجاد شده. هوا ورودی در دستگاه دارای فشار ۵ تا ۱۰ بار است و حداکثر مصرف ۶۰ لیتر در دقیقه می‌باشد. آب ورودی دارای فشار ۵ بار و حداکثر مصرف ۱۰ لیتر در دقیقه است. گیج نمایشگر هوا نیز در دستگاه ایجادشده است.

قیمت یونیت دندانپزشکی

وسایل قابل سفارش به صورت آپشن

تبلت چپ دست در کنار اینسترومنت

تبلت دستیار در دستگاه ایجاد شده که بازوی متحرک قابل تنظیم را می‌توانید سفارش دهیدسیستم فایراپتیک

نگاتسکوپ OPG به صورت آپشن

مانیتور پزشکی در کنار دوربین داخل دهانی و مچنین موتور اندو و جراحی ایمپلنت و رادیوگرافی تک دندان نیز در این دستگاه وجود دارد

استاندارد و توان

در دستگاه استاندارد CE اروپا/ISO ایجاد شده است. دارای دو سال گارانتی و سال خدمات پس از فروش است. تغذیه و توان دستگاه به صورت AC ۲۲۰-۲۴۰V، ۵۰Hz، ۸۸۰W می‌باشد. وزن دستگاهبه میزان ۱۸۰ کیلوگرم و ابعاد دستگاه به میزان ۱۱۹۰mm*۱۱۱۰*۱۹۵۰ می‌باشد. فضای مورد نیاز برای دستگاه نیز به میزان ۳۱۰۰*۳۴۰۰ مورد نیاز است. دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات میباشد.

مشخصات فنی یونیت دندانپزشکی دنتوس Dentus شیلنگ از بالا مدل R۳۰۰۶ ۲۰۲۰

تابلت

جهت تابلت در آن راست دست است. تابلت دستیار مجهز به بازوی متحرک بوده که قابلیت تنظیم نیز در این نمونه قرار دارد. قفل بازوی این یونیت آن از نوع پنوماتیک است.

صندلی

صندلی دارای دو موتور جداگانه حافظه دار و ۲۴۰ ولت، ساخت تایوان است. دستگیره سمت راست صندلی متحرک و دستگیره سمت چپ ثابت می‌باشد. صندلی دارای فوت کنترل و روکش سلفون کامل نیز می‌باشد.

آب و هوای ورودی

دارای ۲ دستگاه پوار آب و هوا و همچنین مخزن آب اضطراری و آب گرمکن است. امکان افزودن آب یا ترکیبات ضدعفونی‌کننده به مخزن آب اضطراری جهت استریلیزاسیون مسیر درون یونیت نیز وجود دارد. ماکزیمم مصرف آب ورودی ۱۰ لیتر در دقیقه و ماکزیمم مصرف هوای ورودی ۵۰ لیتر در دقیقه می‌باشد و فشار هردو معادل ۵ بار است.

آپشن‌های قابل افزودن

این دستگاه فاقد جرمگیر، دوربین داخل دهانی، نگاتسکوب، لایت کیور، ‌مانیتور، سیستم فایبراپتیک، رادیوگرافی است. اما این امکانات به صورت جداگانه قابل سفارش و نصب بر روی دستگاه هستند.

سایر مشخصات

سیستم‌های کنترل عفونت (شامل سیستم ضد بازگشت بزاق ساکشن) و گیج نمایشگر هوا بر روی این دستگاه قرار دارد. همچنین دارای زیر سری جدید مولتی پوزیشن ۲ محوره (قابل تنظیم برای کودکان)، سینی ابزار و صفحه کلید الکترونیکی نیز است. امکان جدا شدن سینی ابزار وجود دارد.

چراغ و کراشوار

دستگاه دارای چراغ پروژکتور LED با کنترل آینه دار و قابدار Touch-less و قابلیت تنظیم شدت نور و کراشوار سرامیکی با قابلیت چرخیدن ۱۸۰ درجه، ضد جرم و امکان اتوکلاو است.

روکش و سایر قابلیت‌های یونیت

جنس روکش دستگاه چرم مصنوعی با کیفیت و دارای رنگبندی می‌باشد. همچنین دستگاه دارای ۱ دستگاه تابوره و سیستم اینسترومنت ۲ سوراخ می‌باشد.

وزن و ابعاد یونیت

این دستگاه ۱۸۰ کیلوگرم وزن و ابعاد ۱۹۹۰×۱۱۱۰×۱۹۵۰ میلی‌متر با فضای مورد نیاز تقریبی ۳۱۰۰×۳۴۰۰ میلی‌متر دارد.

مشخصات فنی یونیت دندانپزشکی دنتوس Dentus شیلنگ از پایین مدل C۳۰۰۶

این دستگاه کاربردی که دارد به صورت عمومی می‌باشد. موتور این صندلی گیربکسی ۲۴۰ ولت حافظه دار است که نکته بسیار کارایی در این یونیت محسوب می‌شود. تابوره هم در این یونیت ایجاد شده است.

طراحی زیر سری و روکش

زیر سری که این یونیت دارد به شکل دو محوره است و همچنین لازم است بدانید که قابلیت تنظیم برای اطفال را نیز دارد. دستگیره سمت راست در این یونیت به شکل متحرک طراحی شده است. روکش این یونیت قابلیت ارائه در رنگ‌های مختلفی را برای شما دارد و دارای روکش سلفون کامل است.

اینسترومنت و سینی ابزار

سیستم اینسترومنت این یونیت دارای دو عدد سوراخ است و همچنین صفحه کلیدی که این دستگاه دارا می‌باشد الکترونیکی است. سینی ابزار به همراه ابزار دیگری به نام تابلت دستیار در روی این یونیت وجود دارد که سینی ابزار قابلیت جداشدن و اتوکلاو است و در کنار آن تابلت دستیار دارای بازوی متحرک و قابل تنظیم است.

نگاتسکوپ و قفل بازو

این یونیت مجهز دارای نگاتسکوپ است و می‌توانید نگاتسکوپ OPG را به صورت آپشن سفارش دهید. پدوکلاو تابلت نیز در این دستگاه تعبیه شده است. قفل بازوی تابلت هم به صورت پنوماتیک است.

آپشن‌های قابل سفارش

از جمله مواردی که می‌توانید سفارش دهید می‌توانیم به تابلت چپ دست، اینسترومنت، سینی فایبراپتیک در کنار جرم گیر و لایت کیور و همچنین‌مانیتور پزشکی و دوربین داخل دهانی و موتور اندو جراحی ایمپلنت و آب گرم کن در کنار رادیوگرافی تک دندان نیز سفارش داد.

چراغ و فشار آب و هوا

چراغ این یونیت به صورت ۲۲۰۰۰ LED لوکس با قابلیت تنظیم شدت نور است و همچنین می‌توانید چراغ LED فارو وسنسور نو تاچ را به صورت آپشن تهیه کنید. هوای ورودی دارای ۵ با فشار و حداکثر مصرف ۵۰ لیتر در دقیقه است و آب ورودی نیز ۵ بار فشار دارد و حداکثر مصرف ۱۰ لیتر در دقیقه است. گیج نمایشگر هوا نیز در این محصول ایجاد شده است.

ویژگی‌های دیگر

این یونیت دارای ۲ دستگاه پوار آب و هوا است.
کراشوار آن به صورت سرامیکی و متحرک و همچنین ساکشن آن به صورت آبی قدرتمند همراه با فیلتر ساکشن است.
این دستگاه امکان اتصال به ساکشن مرکزی را دارد که می‌توانید به صورت آپشن سفارش دهید.
مخزن آب اضطراری با قابلیت افزودن آب و یا مواد ضد عفونی جهت استریل مسیر داخل یونیت در این دستگاه وجود دارد.
سیستم ضد برگشت بزاق ساکشن نیز در این یونیت تعبیه شده.
پدال تک زبانه در این یونیت طراحی خوبی را دارد.

توان و سایر موارد

تغذیه و توان AC ۲۲۰ – ۲۴۰ V، ۵۰Hz، ۸۸۰W و وزن آن ۱۸۰ کیلوگرم است. ابعاد دستگاه ۱۹۹۰mm*۱۱۱۰*۱۹۵۰ است. فضای مورد نیاز ۳۱۰۰*۳۴۰۰ است. استاندارد این دستگاه CE اروپا/ ISO است. گاراتی آن ۲ سال و خدمات پس از فروش نیز به مدت ۱۰ سال است.

 

یونیت دنتوس ۳۰۰۶ ORTHO

دستگاه یونیت دندانپزشکی که معمولأ در کلینیک ھا، مطب ھا، بیمارستان
ھا و… استفاده می‌شود از اجزای خاص و پیچیده‌ای تشکیل شده که به توضیح مفصل آنھا می‌پردازیم.

اجزای تشکیل دھنده دستگاه یونیت عموماً دارای:

صندلی
باکس
لیوان
چراغ
کراش‌وار
پک کنترل

ویژگی‌های یونیت دنتوس ۳۰۰۶ ORTHO:

کنترلر‌های فینگرتاچ hygienic & disinfectable و ضدخش

سیستم مخزن آب استریل دو منظوره(با قابلیت افزودن آب یا مواد ضد عفونی‌کننده جهت استریل نمودن مدار داخلی یونیت)
صندلی فول اتوماتیک راحت
ورکینگ پوزیشن اتوماتیک قابل تنظیم
سایت نرس
پدال تک زبانه
فوت کنترلر تنظیم صندلی
صندلی با پایداری دینامیکی بالا بدون نیاز به فوندانسیون
بدنه آلومینیوم یکپارچه
زیر سری جدید مولتی پوزیشن
یونیت باکس و بازوی آلومینیومی
کراشوار سرامیک Hygienic
ساکشن مجهز به سیستم Anti-reverst مانع برگشت آب به دهان بیمار
جدا ساز آمالگام و اجرام
تابوره
ساکشن دوم پنوماتیک ایرجت
مجهز به روکش سلفون کامل
پوار سایت نرس

جهت خرید یونیت دندانپزشکی دنتوس خرید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *