تکنولوژی

سازه های پروفیلی استیل

سازه های پروفیلی استیل
سازه های پروفیلی استیل

سازه های پروفیلی استیل

پروفیل ها دو دسته باز و بسته دارند  منظور ما از سازه های پروفیلی استیل  سازه هاییست که از پروفیل های بسته یا همان قوطی چهارگوش استیل  تولید میشوند . شیپ اول یک پروفیل به صورت شاخه ایست که از نورد ورق به وجود می آید   و تولید کننده آن را به ابعاد مورد نیاز برش میزنند و کلاف های مختلفی را از آن تولید میکنند  که هر کدام ممکن است برای یک سازه باشد . در کل این روند تولید به مصرف پروفیل استیل است   که ابتدا ورق ، سپس پروفیل شاخه ای و در نهایت سازه پروفیلی به وجود می آید .  استیل آرام  تخصصی بیش از 15 سال سابقه کاری مفید در زمینه فروش پروفیل های استیل 304  و 316   چین  ، تایوان ، هند و ایران دارد  . میتوانید قمیت دست اول پروفیل های استنلس استیل را از ما استعلام نمایید .  همراه ما باشید با سازه های پروفیلی استیل

قیمت پروفیل استیل 304  و 316

 1 . نرده استیل پروفیلی

از پروفیل استیل در تولید نرده و حفاظ های استیل استفاده های زیادی میشود . انواع نرده های استیل تولید شده از لوله یا پروفیل استیل در ساختمان های مسکونی به چشم میخورد که همگی خواص ضد زنگ بودن آلیاژ استیل استنل را یدک میکشند . برخی از این نرده حفاظ های پروفیل عبارتند از  :

 • حفاظ نرده راه پله استیل
 • نرده استیل بالکن و تراس
 • نرده حفاظ بانکی
 • نرده حفاظ استخری

 2. حفاظ استیل های پروفیلی

علاوه بر نرده حفاظ ها برخی حفاظ دیگر هستند که باید یا بهتر است از استیل تولید شوند . و در مورد مواد اولیه آن لوله یا پروفیل بکار میروند مثل :

 • هندریل و لوله فوقانی حفاظ ها
 • شبکه بندی حفاظ آکاردئونی استیل

3. قفسه  های استیل

دیگر کاربرد پروفیل استیل ساخت قفسه میباشد . در تولید قفسه از پایه های قفسه گرفته تا شبکه بندی طبقات از پروفیل استیل یا لوله استفاده  میشود . لوله ها در بیشترین موارد میتوانند جایگزین پروفیل باشند اما پروفیل ها در برخی موارد نمیتوانند نقش لوله را ایفا کنند . اما در اکثر سازه های استیل نقش پروفیل ها خیلی پر رنگ شده است . قفسه های استیل این روزها بیشتر پروفیل را ترجیح میدهد تا لوله و نبشی و تسمه . بنابراین سازه های پروفیلی استیل  روز به روز گسترده تر میشوند و این به دلیل ابعاد و اندازه های دقیق و شکل هندسی این مواد اولیه است . برخی کاربردهای قفسه استیل عبارتند از :

 • قفسه های آشپزخانه ای
 • قفسه استیل هایپر مارکت ها ، فروشگاه ها و….
 • انبارهای بهداشتی کارخانجات مواد غذایی

4. جلومبلی و عسلی استیل

دیگر کاربرد پروفیل استیل تولید سازه های دکوری مثل جلومبی و عسلی استیل است . جلومبلی ها  و عسلی ها ابزاری کاملا در معرض دید هستند . از این رو نما و زیبایی ظاهری این سازه ها باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد . در انتخاب مواد اولیه ، نوع مونتاژ و کلاف و تزییان و پوشش بیرونی این سازه هاسلیقه های مختلفی را به خود میپذیرد . از این رو انتخاب یک آلیاژ مناسب برای جلومبلی  و عسلی فلزی حائز اهمیت است  که تولید کنندگان این روزها لوله استیل  یا پروفیل استیل های استنلس  را ترجیح میدهند . اما همچنان این سازه  نیز به دلیل اهمیتی که در مونتاژ و ابعاد کلاف شده دارد بکارگیری پروفیل استیل را ترجیح میدهد . از  پروفیل های 4 گوش طرح های زیادی تولید میشود که در موارد زیر کاربرد دارد  :

 • ساختمان های مسکونی و منازل
 • تشریفات عقد و عروسی و جشن تولد  و ….
 • ساختمان های اداری ، اتاق پذیرای میهمانان تجاری و….
قیمت نبشی استیل 304 و 316

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *