تکنولوژی

فورج فولاد چیست ؟

فورج فولاد
فورج فولاد

فورج فولاد چیست ؟

از جمله روش های مرسوم برای تولید قطعات فلزی در صنعت استفاده از روش فورجینگ یا همان آهنگری می باشد تاریخچه این روش به سال ها قبل از میلاد مسیح باز میگردد در این روش قطعه میان دو نیمه قالب قرار گرفته در ادامه نیروی زیاد به شکل آرام و گاهی ضربه ای به آن وارد می گردد بدین صورت قطعه در داخل قالب شکل و فرم قالب را به خود میگیرد فلز اضافی نیز وارد حفره فلاش و بعدها از قطعه جدا می شود فورج فولاد به صورت گرم صورت می پذیرد فلزات برای فورجینگ حرارت مشخصی دارند مناسب ترین فلزات برای فورجینگ فولادهای آلیاژی , فولادهای کربنی , آلومینیوم و….هستند .در ادامه به نحوه فورج فولاد , اهمیت استفاده از این روش و انواع روش فورجینگ می پردازیم . شرکت پترو استیل آرام تامین کننده برندهای برتر جهانی استیل استنلس در ایران میباشد . جهت خرید لوله استیل ، میلگرد استیل  ، ورق استیل و…. کلیه پروفیل های باز و بسته و مقاطع استیل به استیل آرام مراجعه کنید و از قیمت کف بازار برخوردار باشید و در ادامه همراه ما بمانید با  :

  • نحوه فورج فولاد
  • اهمیت استفاده از فورج در فلزات
  • انواع روش فورج

قیمت روز میلگرد استیل  304

نحوه فورج فولاد

به طور معمول فورج فولاد از طریق گرم کردن فولاد دور ریز فولاد دور ریخته شده فولاد مربع شکل و یا شمش در دمای بالا صورت می پذیرد فورج می تواند ساختار ریخته گری , نقاط ریخته گری , قطعه قطعه , پالایش دانه و در کل موجب بهبود بخشیدن خواص مکانیکی فلزات می شود فورج نیازمند عملیات ثانویه کمتری است اشکال خاص قطعات به ماشین کاری گسترده تری نیاز دارند این روش مراحل ماشین کاری , سوراخ کاری و.. را سرعت بخشیده و موجب تکمیل شدن عملیات می شود . برای برطرف نمودن بی نظمی های سطحی و رسیدن به ابعاد نهایی از ماشین کاری و میله های مخصوص استفاده شده به همراه چرخاندن , سنگ زنی و پولیش ,  کار به انتها می رسد .

اهمیت استفاده از فورج در فلزات

فورج فولاد و فلزات نسبت به دیگر روش های ریخته گری از مزایای متعددی برخوردار است از جمله اینکه از نظر مقاومتی بسیار مثمر به ثمر عمل می کند , مقرون به صرفه تر بودن , ایجاد انعطاف پذیری بالا , داشتن ثبات بیشتر در طول فرآیند تولید , مقاوم در برابر ضربه و خستگی برخی از مهم ترین مزایای فورج محسوب می شوند .

خرید فلنج استیل بله دار

انواع روش فورج :

فورج با قالب باز :

یکی از قدیمی ترین روش های فورج فولاد و دیگر فلزات فورج با قالب باز است در این روش شمش تا دمای نهایتا 1300 درجه سانتی گراد حرارت داده شده سپس با کوبیدن چکش و یا فشار قطعه شکل نهایی را به دست می آورد فورجینگ قالب باز قطعات قوی و مستحکم را تولید نموده و یک روش مناسب برای توید قطعه های بزرگ مانند حلقه ها , سوراخ ها , دوک ها و یا قطعات سفارشی است .

فورج با قالب بسته :

در این نوع روش فشار به شکل دقیق و یکنواخت به درون قالب وارد شده و یا اینکه تعدادی از قالب های بالا و پایین بسته طراحی و این فشار را ایجاد می کنند تغییر شکل آلیاژ درون قالب صورت می گیرد تنها تفاوت این نوع با فورج قالب باز پوشاندن اطراف قطعه کار است همچنین استفاده از قالب های بسته موجب افزایش هزینه می شود در این نوع به دلیل تولید حد اقل زائده در شکل دهی فلزات گرانقیمت ماند تیتانیوم استفاده می شود .

فلز قلیایی چیست  ؟
امتیاز دهید
چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *