تکنولوژی

اسکراب پزشکی چیست ؟

اسکراب پزشکی
اسکراب پزشکی

اسکراب پزشکی و جراحی ( صرفا جهت مطالعه )

یکی از انواع روپوش های پزشکی، اسکراب جراحی یا همان اسکراب پزشکی است که به عنوان لباس مخصوص اتاق عمل شناخته می شود. هدف استفاده از این لباس ها جلوگیری از منتقل شدن الودگی ها و بیماری ها است. طراحی ان ها به صورت دو تکه و متشکل از یک بلوز و شلوار انجام می شود. تنوع رنگی در ان محدود است و متناسب با فضای اتاق عمل است و برای انتخاب ان باید به تم رنگی اتاق عملی که در ان مشغول هستید توجه کنید. این لباس ها وزن بسیار سبکی دارند و به عنوان یک محافظ خوب عمل می کنند. جهت مشاوره و خرید انواع  اسکراب پزشکی روی لینک زیر کلیک کنید

قیمت خرید اسکراب پزشکی

ویژگی اسکراب پزشکی

اسکراب پزشکی و جراحی یکی از پر استفاده ترین روش ها در اتاق عمل است که از مهم ترین ویژگی های ان میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • بسیار سبک می باشد.
  • شست و شو ان راحت است و میتوانید در صورت کثیف و الوده شدن به راحتی بشویید.
  • ضخامت مناسبی دارد و برای تمامی فصول قابل استفاده است.
  • رنگبندی دارد.
  • دارای سایز بندی و تنوع در طرح است.
  • ازادی عمل زیادی را فراهم می کند و میتوانید به راحتی در اتاق عمل فعالیت کنید.

طراحی و دوخت اسکراب پزشکی و جراحی

اسکراب ها در دسته بندی پوشش های محافظتی قرار دارند. جراحان به همراه تکنسین های اتاق عمل از این روپوش ها استفاده می کنند. این لباس ها طراحی مخصوصی دارند و تا حد امکان از دوخت اضافه در ان ها جلوگیری می شود. اسکراب های پزشکی در دو نوع زنانه و مردانه طراحی می شوند که هر یک ویژگی های مختص به خود را دارند.

اسکراب جراحی مردانه

این پوشش برای اقایان به صورت بلوز و شلوار است. بلوز ان نیز در دو نوع یقه دار و بدون یقه طراحی و اجرا می شود که بسته به نظر شخصی خود میتوانید ان را انتخاب کنید. برای بستن ان ها اغلب از زیپ و یا دکمه استفاده می شود تا به راحتی و در کم ترین زمان باز و بسته شود. البته نمونه بلوز ان ها به صرت استین کوتاه می باشد . در برخی نمونه ها جیب هم دارد.

اسکراب جراحی زنانه

به دلیل تفاوت سایز و همچنین استاندارد های تعریف شده برای پوشش خانم ها و اقایان اسکراب زنانه با مدل مردانه متفاوت تر است و به صورت مانتو و شلوار طراحی می شود. البته مدل های بلوز و شلوار ان نیز وجود دارد که بسته به سلیقه خود میتوانید انتخاب کنید. نوع مانتویی ان به صورت دکمه دار می باشد اما مدل بلوز بدون دکمه و به صورت یقه هفت است. شلوار ان ها نیز بسیار راحت بوده و به سهولت میتوانید در فضای اتاق عمل از ان ها استفاده کنید. بلندی مانتوهای ان نیز طبق استاندارد تعریف شده دوخته می شود تا حین کار دست و پا گیر نباشد.

نکته مهم: شما هر کدام از این مدل ها را انتخاب و خریداری نمایید تا زمانی که سایز مناسب شما نباشد احساس راحتی در ان نخواهید داشت. به همین دلیل در زمان خرید باید توجه داشته باشید که سایز خودتان را خریداری نمایید.

قیمت اسکراب پزشکی و جراحی

تنوع در رنگ و طرح و … این پوشش ها باعث شده است تا قیمت ان ها با یکدیگر فرق داشته باشد. اما با توجه به اینکه برای رعایت بهداشت نمی توان مدت زمان زیادی از این پوشش استفاده کرد، همچنین ممکن است الودگی ان به گونه ای باشد که نتوانید با شست و شو ان را پاک کنید و در چنین مواقعی مجبور به عوض کردن ان خواهید شد به همین خاطر قیمت ان ها بسیار مناسب بوده و به راحتی میتوانید ان را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *