تکنولوژی

کاربرد سازه های فلزی قابی

کاربرد سازه های فلزی قابی
کاربرد سازه های فلزی قابی

کاربرد سازه های فلزی قابی

به دلیل ویژگی هایی که سازه های فلزی قابی دارند از مقرون به صرفه ترین سازه ها بوده که سرعت بالایی را  در نصب  دارند در ساختمان سازی با توجه به نوع ساختمان می توان سازه فلزی قابی را انتخاب نمود این سازه ها از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و سعی شده است تا تمام خواسته ها و نیازهای مشتریان در آنها گنجانده شود از جمله مهم ترین قسمت های آن می توان به دال ها , تیرها , ستون ها , پایه ها , چاه آسانسور , دیوار های برشی و…. اشاره کرد در ادامه کاربرد سازه های فلزی قابی می پردازیم . استیل آرام تامین کننده میلگردهای استیل و فولادی شما را همراه میکند با  :

  • اهمینت استفاده از سازه های فلزی قابی
  • معایب سازه های قابی
  • پر استفاده ترین سازه های قابی
  • بیشترین کاربرد سازه های فلزی قابی

قیمت میلگرد استیل 304  و 316

اهمیت استفاده از سازه های فلزی قابی

سازه های قابی امروزه یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین محصولات فلزی محسوب می شود که به وفور در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند از جمله مهم ترین ویژگی های سازه های فلزی می توان به استفاده صحیح از فضای مورد نظر , سرعت بخشیدن به ساخت و ساز و آسان شدن آن و اینکه در ساخت ساختمان های بلند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند , پیوستگی مصالح به یکدیگر , مقاومت و استحکام بالا در برابر زلزله , شکل پذیری , سهولت در حمل و نقل سازه , وزن بسیار کم  اشاره نمود .

معایب سازه های قابی

کاربرد سازه های فلزی قابی به دلیل خصوصیات این سازه بسیار وسیع و نامحدود است اما این قطعات با معایب و مشکلاتی نیز همراه هستند ؛ از جمله این نواقص می توان به داشتن جوش نامطلوب به دلیل نداشتن مهارت جوشکار و هزینه های آزمایش جوش , نداشتن مقاومت بالا در دمای بالا ( 600 درجه سانتی گراد ) , گرایش قطعات فشاری به کمانش و نیز می توان به فرسودگی در مقابل عوامل فرسایش زا اشاره نمود .

قیمت خرید پروفیل 316 استیل

پر استفاده ترین سازه های قابی

سازه های قابی با تیر افقی :

یکی از پر استفاده ترین سازه های فلزی قابی نوعی از این سازه با تیرهای افقی است , در این صورت اسکلت ساختمان به شکل بسته بوده و طراحی ستون ها نیز به صورت افقی می باشد .

سازه قابی با تیر مورب :

این نوع سازه قابی به دو حالت سوله و خرپا ساخته می شود در نوع سوله فاصله قاب ها بین 4/5 تا 10 متر است مهم ترین کاربرد سازه های فلزی قابی از نوع سوله می توان به استفاده در ساختمان یک طبقه و نیز در سوله هایی با دهانه 9 تا 60 متر , انبارهای وسیع , کارگاه ها و سرد خانه ها را نام برد  ؛ حالت خرپا این سازه امروزه کمتر مورد استفاده قرار میگیرد .

بیشترین کاربرد سازه های فلزی قابی

سازه های قابی به دلیل ویژگی هایی که دارند امروزه در صنایع ساختمان سازی بسیار محبوب و مورد توجه هستند از جمله مهم ترین کاربردسازه های فلزی قابی  می توان به , استفاده در ساختمان های صنعتی , استفاده در انبار ها , ساخت ساختمان های مسکونی , استفاده در سازه های موقت و ساختمان های چند طبقه اشاره نمود .

قیمت لوله 316 استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *