فلزات

انواع مهره ماسوره در لوله کشی

انواع مهره ماسوره در لوله کشی
انواع مهره ماسوره در لوله کشی

انواع مهره ماسوره در لوله کشی

از جمله ابزارها در صنعت لوله کشی مهره ماسوره است در واقع مهره ماسوره نوعی اتصال دهنده محسوب می شود که دارای این قابلیت بوده که بتواند دو بخش نر و مادگی را در سیستم لوله کشی به هم متصل کند ؛ این سازه در انواع مختلف تولید شده و به بازار ارائه می شود ؛ انواع مهره ماسوره در لوله کشی را می توان در جنس های مختلف گالوانیزه , پرسی , برنجی و پلیمری و در سایزهای مختلف یافت . استیل آرام تامین کننده لوله و اتصالت استیل با انواع مهره ماسوره، درپوش ، تبدیل ، زانوی ، سه راهی و … سایر اتصالات استیل ضد زنگ در خدمت شماست  .برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • انواع مهره ماسوره در لوله کشی
 • مهره ماسوره ها چه کاربردی دارند ؟
 • مزایای استفاده از مهره ماسوره
 • اجزای مهره ماسوره
 • مهره ماسوره طلایی
 • تفاوت مهره ماسوره با بوشن

تولید و فروش اتصالات استیل

انواع مهره ماسوره در لوله کشی

مهره ماسوره های گالوانیزه :

از انواع مهره ماسوره در لوله کشی نوع گالوانیزه این محصول بوده که از ترکیب آهن و فولاد ساخته شده و دارای پوششی از جنس گالوانیزه است و برای جلوگیری از نواحی بیرونی و درونی مهره ماسوره ها این نوع را توسط پوشش گالوانیزه روکش کرده و در برابر پوسیدگی و خورندگی مقاومت بالایی دارد .این تجهیزات در سیستم آبرسانی کاربرد دارند .این نوع را می تواند در انواع مدل های سفید , ساختمانی و یا مهره ماسوره گالوانیزه آب پیدا نمود و هر یک را بر اساس مصرف خود انتخاب کرد .

مهره ماسوره پرسی و برنجی :

اتصالات پرسی نمونه ای از اتصالات لوله های 5 لایه بوده که مورد استفاده برای چفت کردن لوله های 5 لایه می باشند در ساخت اتصالات پرسی از برنج مورد استفاده قرار میگیرد ؛ استفاده از این ماده برای ساخت این نوع اتصالات موجب ایجاد مقاومت بالا در برابر خوردگی , جلوگیری از ایجاد رسوبو نیز جلوگیری از فرسایش بدنه این نوع اتصالات می شود از نیکل نیز برای آبکاری آنها استفاده می شود .

مهره ماسوره پلیمری :

نوعی دیگر از انواع مهره ماسوره در لوله کشی , نوع پلیمری این محصول است که از ویژگی های آن می توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی , انعطاف پذیری و در عین حال مقاومت بالا , مقاوم در برابر ارتعاشات و طول عمر بالا اشاره نمود .

از دیگر متریال مورد استفاده برای ساخت مهره ماسوره می توان به استنلس استیل , چدن , آلومینیوم , نیکل , مس , برنز , آلیاژ , لاستیک و…. اشاره نمود .

لیست قیمت لوله استیل 304

مهره ماسوره ها چه کاربردی دارند ؟

مهره ماسوره ها  در انواع مختلف به بازار ارائه می شوند به عنولن مثال نوع گالوانیزه به خوبی آببندی می شود و می تواند تا میزان زیادی از نشتی جلوگیری کند بیشترین موارد مصرف آن در صنعت لوله کشی است ؛ از دیگر کاربرد مهره ماسوره ها علاوه بر استفاده در سیستم لوله کشی آب و فاضلاب می توان به محافظت در برابر حریق اشاره نمود .

مزایای استفاده از مهره ماسوره

 • مقرون به صرفه بودن
 • نصب راحت و آسان
 • هماهنگی بهتر لوله و اتصالات و آب بندی بهتر لوله کشی
 • اگر یخ زدگی ایجاد شود اتصالات از محل آببند خارج نمی شود .
 • امکان اتصال دو لوله با اندازه مختلف
 • امکان اتصال سیستم لوله کشی به مجاری دیگر
 • ایجاد یک نقطه اتصال ضد نشتی در سیستم لوله کشی
 • امکان قطع اتصال لوله ها برای تعمیرهای آتی

اجزای مهره ماسوره

سر لوله ماده یه رزوه داشته و سر لوله نر یک برگشتی و همچنین یک مهره دارد با اتصال دو انتهای نرینه و مادگی از مهره ها برای تأمین فشار لازم برای بستن اتصال استفاده می شود ؛ قطعات مهر ماسوره به طور معمول با حداقل یک پیچ شعاعی یا مهره با سطح مقطع اندازه به هم قفل شده اند زمانی که استرس کشش شدید از خارج روی این قطعه صورت گیرد ؛ پیچ قفل شده شکسته و دو قطعه مهره ماسوره را جدا می کند در نتیجه آنها همراه با لوله هایی که به آنها وصل شده اند از هم جدا می شوند .

مهره ماسوره طلایی

این نوع اغلب برای ترمیم خطوط پوسیده لوله های فلزی در ساختمان ها یا موتورخانه های قدیمی کاربرد دارد به طور معمول پس از پیدا کردن نقطه ای بیشترین پوسیدگی را دارد لوله از قسمت سالم بریده می شودو از این قسمت به بعد در ادامه مسیر مجدد لوله کشی مهره ماسوره های طلایی قرار داده می شود .

تفاوت مهره ماسوره با بوشن

در تفاوت مهره ماسوره با بوشن باید گفت یک سر مهره ماسوره هرزگرد بوده و برای اتصال دو سر لوله ثابت استفاده می شود اما برای استفاده از بوشن باید یک سر لوله آزاد باشد .

خرید زانو استیل 45 و 90 درجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *