تکنولوژی

لوله a106 چیست ؟

لوله a106 چیست ؟
لوله a106 چیست ؟

لوله a106  چیست ؟

در صنعت لوله های مختلفی از جمله , لوله های فولادی , لوله های ضد زنگ , , لوله آلیاژ و…وجود دارد اما در این بین یکی از لوله های پر کاربرد لوله مانیسمان است که با عنوان لوله بدون درز نیز شناخته می شود در صورتی که عمر بالای لوله ها و کیفیت بهتر این سازه ها مد نظر شما می باشد لوله های مانیسمان می تواند بهترین انتخاب باشد لوله های مانیسمان در 4 رده سبک 40 , 80 و 160 ارائه شده که ضخامت به نسبت زیاد می باشد نحوه ساختار ان به گونه ای است که بدنه ای یکدست و بدون درز دارند و در آن هیچ نوع جوش کاری استفاده نشده , این لوله ها دارای استانداردهای فراوانی است که در این بین نیز استاندارد های ASTM 106 , ASTM A5 و API 5L از اصلی ترین استاندارد های لوله به شمار می آید در ادامه بیشتر به لوله a106 می پردازیم .

  • مشخصات فنی لوله A106
  • تفاوت لوله هایa106 و A53
  • لوله های a106 چه کاربردی دارند ؟

قیمت لوله استیل 304 چین

مشخصات فنی لوله A106

 لوله های ASTM A106 در ابعاد 8/1 الی 48 اینچ در گرید های A , B , C از جنس کربن استیل , در ضخامت های 10 الی 160 , xxs ,xs , STD به صورت بدون درز (مانیسمان ) ساخته شده در سرویس هایی نیاز به فشار و دمای بالا مورد استفاده قرار میگیرد .

تفاوت لوله های a106 و A53

برای اینکه برای کار مورد نظر لوله مناسبی را انتخاب نماییم بهتر است که شناخت کاملی نسبت به لوله های درز دار و بدون درز داشته باشیم همچنین از مشخصات و استاندارد های آن نیز آگاه باشیم .

ساختار و نحوه تولید :

 تفاوت دو لوله a106 و a53 بسیار ناچیز است این دو با اینکه از لحاظ ترکیب شیمیایی شباهت زیادی به هم دارند نوع استاندارد a106  بدون درز بوده اما لوله a53 هم می توان درز دار و هم بدون درز تولید شود .

 کاربرد :

نکته دیگر استفاده و نوع کارایی این محصول است لوله A53 مورد استفاده در انتقال هوا , آب و نفت همچنین بخار آبدر صنعت و مواردی که نیاز به فشار کم و یا فشار متوسط می باشد استفاده می شود اما نوع A106 این محصول به دلیل بدون درز بودن و اینکه می تواند فشار بیشتری را تحمل کند مناسب پروژه ها با درجه حرارت و فشار بالاست

 ساختار شیمیایی :

تفاوت دیگر این دو لوله در ترکیبات شیمیایی آن می باشد وجود عنصر سیلیکون در گرید a106  و نبود این عنصر در a53 سبب متفاوت شدن این دو لوله می شود .

لوله هایa106 چه کاربردی دارند ؟

لوله a106 لوله های مانیسمان کربن استیل بوده که در پروژه های نیازمند به دما و فشار بالا , در گرید های مختلف A , B , C ساخته می شوند از مهم ترین کاربردهای این لوله می توان به موارد زیر اشاره نمود .

  • استفاده در نیروگاه ها
  • استفاده در پالایشگاه های نفت و گاز
  • مورد استفاده در پلنت های پتروشیمی
  • استفاده در تولید برق و کشتی سازی
  • استفاده در دیگ های بخار و برج ها
لیست قیمت لوله فولادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *