فلزات

فولاد سبز چیست ؟

فولاد سبز چیست ؟
فولاد سبز چیست ؟

فولاد سبز چیست ؟

 اما صنعت فولاد در انتشار دی اکسید کربن تأثیر زیادی دارد به گونه ای فرآیند فولاد سازی حدود 7 درصد از کل گازهای گلخانه ای در جهان را تولید می کند , کارشناسان در تلاش اند تا از طریق جایگزین کردن مواد جدید با آلایندگی کمتر انتشار دی اکسید را کاهش دهند فولاد سبز همان چیزی است که می توانند برای کاهش اثرات مخرب زیست محیطی جایگزین فولاد های معمولی شوند . شرکت پترو فولاد استیل آرام تامین کننده لوله ، پروفیل ، ورق ، تسمه و…. انواع شیرهای صنعتی و اتصالات استیل با برندهای مطرح دنیا در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • فولاد سبز چیست و روش تولید آن چگونه است ؟
  • موارد استفاده از green steel
  • فواید و معایب استفاده از green steel
  • تولید کنندگان greel steel

فولاد سبز چیست و روش تولید آن چگونه است ؟

فولاد سبز یا geeen steel فولادی است که با سوخت هیدروژن سبز بوده و هیچ نوع آلاینده گازی نداشته و با فرآیندالکترولیز آب  برق تواید می شود بر خلاف فولادهایی که به روش سنتی تولید می شوند در فرآیند تولید آن از سوخت فسیلی استفاده نشده  و یا استفاده از آن به حد اقل رسیده باشد , امروزه یکی از مهمترین نیازهای جهانی تولید این محصول با فولاد سنتی است به این دلیل که آلاینده های تولید شده در فرآیند فولاد سازی بر محیط زیست و زندگی انسان ها تأثیر مخرب دارد .

روش تولید فولاد سبز چگونه است ؟

یکی از رایج ترین و استانداردترین روش  تولید این محصول , احیای مستقیم سنگ آهن مبتنی بر هیدروژن بوده که در آن  به جای سوخت های فسیلی از هیدروژن سبز استفاده می شود در این روش  سنگ آهن جامد توسط هیدروژن به آهن اسفنجی تبدیل شده , این محصول پس از قرار گرفتن داخل کوره الکتریکی ذوب و در تیجه فولاد سبز تولید می شود  به جای اینکه در کوره های بلند سنتی زغال سنگ کک سوزانده شود در این فرآیند از انرژی الکتریسیته استفاده می شود و به جای انتشار کربن اکسیژن تولید می شود .

قیمت هر ورق استیل 304 1 میل تایوان چنده ؟

موارد استفاده از green steel

Green steel در تمام پروژه های عمرانی و ساختمان سازی مانند فولاد سنتی کاربرد داشته و هیچ نوع محدودیتی برای استفاده از آن نیست ,از جمله کاربردهای آن تولید مواردی زیر است .

  • میلگرد
  • تیرآهن
  • لوله
  • نبشی و ناودانی و…

فواید و معایب استفاده از green steel

از مهم ترین فواید  استفاده از green steel می توان به کاهش گازهای گلخانه ای , تولید o2 , حذف روش های سنتی تولید فولاد و عدم تولید هیچ نوع آلاینده , کربن زدایی و حذف آن اشاره کرد , به این روش می توان به یک روش سرمایه گذاری ایده آل برای حفظ سرمایه های زیست محیطی نگاه کرد و با تولید این فولاد می توان به میزان قابل توجهی از گرمایش کره زمین و تغییرات اقلیمی جلوگیری نمود .

معایب گرین استیل چیست ؟ آیا این روش اقتصادی است ؟

اما با وجود مزایای متعدد فولاد کم کربن نمی توان آن را خالی از عیب دانست به عنوان مثال جایگزین کردن کربن به هیدروژن نیاز به دستگاه مخصوص  بوده که هزینه زیادی را متحمل می شود آمارهای نشان می دهد که هزینه تولید فولاد در این روش 30 تا 100 درصد افزایش را به دنبال خواهد داشت که موجب شده تولید کنندگان رغبتی به تولید آن نداشته باشند نکته دیگر این است که حمل , ذخیره و استفاده از هیدروژن سخت تر از کربن است تنها کشورهایی تولید کننده محدودی دستگاه الکتریکی مورد استفاده این روش را دارند .

 تولید کنندگان green steel

در صورت اشاره به بهترین تولید کنندگان فولاد سبز در جهان می توان به SSAB AB که یک شرکت سوئدی که اولین تولیده کننده green steel بوده و نخستین فولاد کم کربن را تا تابستان 2019 تولید کرد  همچنین شرکت آرسلورمیتال , گروه فولاد بائو چین و گروه ریوتینتو از دیگر تولید  کنندگان بزرگ این فولاد محسوب می شوند .

قیمت لوله 304 استیل سایز 3 اینچ چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *