تکنولوژی

سازه های فولادی معلق

سازه فولادی معلق

سازه فولادی معلق

سازه فلزی شامل فولاد , تیر و ستون است مهم ترین ماده استفاده شده در سازه های فلزی فولاد می باشد امروزه سازه های فلزی پیکر اصلی تمام ساختمان های شهری بوده که با قرار گرفتن به شکل عمودی و افقی روی هم قرار گرفته و پیکر ساختمان را به وجود می آورند این سازه ها در کنار استقامت بالا بسیار سبک بوده و موجب می شوند که ساختمان ها علاوه بر داشتن وزن سبک هر گونه فشار و ضربه را و یا ارتعاشات به وجود آمده از زلزله را تحمل نمایند همچنین باید گفت که این سازه ها در اشکال مختلف ساخته شده که از جمله آنها می توان به سازه  فولادی معلق اشاره نمود . استیل آرام تامین کننده لوله و ورق استیل و… کلیه مقاطع استیل و فولادی با برندهای مطرح بازار در خدمت شماست . جهت خرید با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با:

  • انواع سازه های فلزی
  • مزایا و معایب استفاده از سازه های فلزی
  • سازه فولادی معلق چیست ؟
  • کاربرد سازه های فولادی معلق
سازه فولادی معلق

قیمت ورق استیل 304 و 304L

انواع سازه های فلزی

انواع سازه های فلزی با توجه به نوع تحمل نیروها وارده بر آنها به چهار دسته قابی یا قاب بندی شده , پوسته ای , معلق و خرپایی تقسیم می شوند .

مزایا و معایب استفاده از سازه های فلزی

از مهم ترین دلایل محبوبیت و مزایای استفاده از سازه های فلزی می توان به وزن کمتر ساختمان و سبکی , نرم شکن بوده سازه فلزی و انعطاف پذیری آن که می توان بدون تغییر در خصوصیاتش به هر شکلی قاب بندی نمود , دوام بالای این سازه ها در مقابل نیروهای خارجی از جمله باد , طوفان و زلزله , سرعت بالا در اجرا شدن آن نسبت به سازه های بتنی و عدم نیاز به قاب بندی اشاره نمود ؛ اما این سازه ها در کنار مزایا و ویژگی های متعدد خود از معایبی نیز برخوردار هستند از جمله اینکه حساسیت و خوردگی بالای فولاد در برابر رطوبت , ارتعاشات بیشتر در مقایسه با سازه های بتنی , مقاومت کمتر در برابر آتش , هزینه بالای نگهداری رنگ های ضد زنگ و پوشش ضد حریق معایب و مشکلات استفاده از این سازه ها محسوب می شوند .

قیمت نبشی استیل 304

سازه فولادی معلق چیست ؟

سازه فولادی معلق از انواع سازه های فلزی بوده و عنوان سازه هایی با سطوح افقی می باشد که در آنها طبقات از طریق کابل های آویزان شده سهمی شکل با قدرت بسیار بالایی پشتیبانی می شوند مهم ترین کاربرد این سازه استفاده در ساخت پل های معلق است . برای استفاده بیشتر از این سازه فرم سهمی آن به گونه ای طراحی شده که شکل آن به طور کامل نزدیک به فرم دقیق نمودار لحظه ای باشد تحت شرایط فشار متقارن کابل تاب دار از ثبات خوبی برخوردار بوده چرا که این کابل قابلیت تغییر شکل برای تنظیم نمودن خود با فشار خارج از مرکز را دارا می باشد این قابلیت در کابل موجب تغییر شکل بیشتر می شود .

کاربرد سازه های فولادی معلق

مهم ترین کاربرد سازه فولادی معلق استفاده در ساخت پل های معلق , طراحی و ساخت اسکلت سقف , ساخت عرشه پل مورد استفاده قرار میگیرند .

قیمت تسمه استیل 316

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *